Parkowanie ze SkyCash we Wrocławiu

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

smartfon.250xWe Wrocławiu można już płacić za parkowanie telefonem komórkowym korzystając ze SkyCash - platformy płatności mobilnych. Aplikacja działa w każdej sieci GSM i umożliwia zdalne przedłużenie parkowania, a także płacenie za realny czas postoju.

SkyCash został jednym z obowiązujących sposobów sprzedaży biletów parkingowych we Wrocławiu. Pozwala kierowcom na dokonywanie płatności za pomocą telefonów komórkowych z dostępem do Internetu. Wszystkie czynności związane z regulowaniem należności można wykonać w ciągu kilkunastu sekund, bez wychodzenia z samochodu. System eliminuje też inne utrapienia kierowców, jak konieczność odliczania drobnych, szukania parkometru czy wracania do pojazdu, aby włożyć za szybę bilet parkingowy. Nie trzeba też udawać się do parkometru i samochodu, kiedy chcemy przedłużyć parkowanie. W każdej chwili można to zrobić z poziomu komórki, np. podczas przedłużającego się spotkania.

W celu opłacenia postoju należy uruchomić SkyCash w telefonie i wejść do zakładki „Parkingi”, a następnie określić czas, po jakim naliczanie opłaty zostanie automatycznie zakończone. Kolejne kroki to wybór z listy lub wpisanie numeru rejestracyjnego pojazdu, określenie strefy parkowania i zatwierdzenie płatności 4-cyfrowym kodem PIN. Użytkownik może też rozpocząć parkowanie bez limitu czasowego, zatrzymując naliczanie opłaty w dowolnie wybranym przez siebie momencie. – Wdrażanie systemów takich jak SkyCash to przede wszystkim ułatwianie życia kierowcom, którzy otrzymują pełną kontrolę nad czasem postoju w strefach płatnego parkowania – powiedział Dariusz Mazurkiewicz, dyrektor zarządzający SkyCash Poland S.A. – Parkowanie można rozliczyć z dokładnością co do minuty, a jego przedłużenia dokonuje się z dowolnego miejsca, bez konieczności wracania do parkometru i pojazdu – dodaje Mazurkiewicz.

Dużym udogodnieniem dla kierowców jest możliwość błyskawicznego zasilenia SkyCash za pomocą podpiętej do systemu karty Visa lub MasterCard. Konto można doładować także na wiele innych sposobów, np. przelewem natychmiastowym na stronie www.skycash.com, przelewem bankowym, za pośrednictwem Premium SMS czy po prostu pożyczając środki od innego użytkownika systemu.

Możliwość płacenia komórką za parkowanie to kolejna funkcjonalność SkyCash, z której można korzystać we Wrocławiu. Od 2010 r. działa sprzedaż biletów komunikacji miejskiej, które od niedawna można nabywać także z poziomu aplikacji Transportoid. SkyCash pozwala ponadto na szybkie przelewy pomiędzy użytkownikami, doładowania telefonów na kartę, wypłacanie środków z bankomatów, zakup biletów kolejowych czy płatności w Internecie.

SkyCash
Łukasz Bardyszewski