Ósma Szlachetna Paczka od Pracowników ESBANKU Banku Spółdzielczego

Ósma Szlachetna Paczka od Pracowników ESBANKU Banku Spółdzielczego
Ósma Szlachetna Paczka od Pracowników ESBANKU Banku Spółdzielczego. Źródło: ESBANK BS
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Hasło "Lubię ludzi" kolejny raz połączyło Pracowników ESBANKU Banku Spółdzielczego. Tym razem wsparcie od bankowców trafiło do Sztabu Szlachetnej Paczki w Kamieńsku, który przekazał dary dwojgu mieszkańcom gminy.

Weekend Cudów, czyli finał ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka, to od ośmiu lat ważny czas także dla Pracowników ESBANKU Banku Spółdzielczego.

Wspólne przygotowywanie darów dla potrzebujących w ramach wolontariatu to już ESBANKOWA, przedświąteczna tradycja, która przynosi również wiele radości darczyńcom.

Pomaganie to kluczowa wartość dla polskiej spółdzielczości

‒ Pomaganie jest fajne, a dzięki Szlachetnej Paczce – także proste. Każdy z nas może pomóc, bo każda złotówka ma taką samą siłę oddziaływania, a ich suma może zmienić komuś świat.

Niewiele od każdego z nas z osobna, ale w sumie – tak dużo dla kogoś potrzebującego – mówi o pracowniczej akcji Mariusz Ciupiński, Kierownik Wydziału Marketingu i Produktów Bankowych w ESBANKU Banku Spółdzielczym.

Marek Rząsowski, Dyrektor ds. Szkoleń i Komunikacji dodaje:

‒ Wspólne pomaganie to kluczowa wartość dla polskiej spółdzielczości, także w bankowym wydaniu. Dla ESBANKU Banku Spółdzielczego jako firmy – bardzo ważna, wpisana w naszą strategię, i jak widać – naturalna także dla naszych pracowników, którym dziękuję za zaangażowanie. Zawsze, i w pracy, i po pracy – działamy z ludźmi i dla ludzi, ale solidarność i pomaganie w tak trudnych chwilach, jak pandemia, są szczególnie ważne.

Wspólne pomaganie to kluczowa wartość dla polskiej spółdzielczości, także w bankowym wydaniu.

Drużyna ESBANKU Banku Spółdzielczegostara się każdego roku wspierać inny sztab z terenu działania banku. W tym roku pomogła podopiecznym Rejonu Kamieńsk, gdzie znajduje się jedna z ESBANKOWYCH Filii.

Ósma Szlachetna Paczka od Pracowników ESBANKU Banku Spółdzielczego – sztab Kamieńsk

Konkretna pomoc

Pomoc trafiła do 72-letniego, samotnie mieszkającego Pana Marka, którego dotknęła tragedia w postaci paraliżu, a w efekcie – utrata mowy i słuchu. Wśród potrzeb Pana Marka była m.in. odzież zimowa, czajnik elektryczny, pościel, żywność oraz opał na zimę. 2 tony węgla udało się zakupić i dostarczyć do Pana Marka po preferencyjnej cenie dzięki osobistemu wsparciu Pana Mirosława Stasiaka, właściciela składu opału w Kletni.  

Ponieważ ideą Szlachetnej Paczki jest mądra pomoc, część zakupionej przez Pracowników ESBANKU Banku Spółdzielczego żywności, na prośbę Sztabu, przekazano innej potrzebującej osobie. Dzięki temu piękniejsze święta bankowcy podarowali także 64-letniej, samotnie mieszkającej mieszkance Gminy Kamieńsk.

Wolontariusze Sztabu Szlachetnej Paczki w Kamieńsku objęli pomocą w sumie 12 Rodzin. W całej Polsce – ponad 14 tys.

Ósma Szlachetna Paczka od Pracowników ESBANKU Banku Spółdzielczego – podziękowanie
Źródło: ESBANK Bank Spółdzielczy