Od 14 stycznia BNP Paribas zawiesza udzielanie kredytów hipotecznych o zmiennym oprocentowaniu

Od 14 stycznia BNP Paribas zawiesza udzielanie kredytów hipotecznych o zmiennym oprocentowaniu
Fot. stok.adobe.com/OlekAdobe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
BNP Paribas Bank Polska zawiesza udzielanie kredytów hipotecznych ze zmiennym oprocentowaniem opartym o WIBOR od 14 stycznia, podał bank. W ofercie pozostają kredyty hipoteczne z oprocentowaniem okresowo stałym.

Decyzja banku o czasowym wycofaniu z oferty kredytów hipotecznych ze zmiennym oprocentowaniem związana jest z realizacją zaleceń Komisji Nadzoru Finansowego dotyczących procesu zastępowania wskaźnika referencyjnego WIBOR nowym wskaźnikiem WIRON (Warsaw Interest Rate Overnight)” – czytamy w komunikacie.

Bank zastrzega, że wszyscy klienci, którzy otrzymali formularz informacyjny z ofertą kredytu ze zmiennym oprocentowaniem przed 14 stycznia, zostaną obsłużeni zgodnie z dotychczasowymi zasadami.

W grudniu 2022 roku jako pierwszy zawiesił udzielanie kredytów hipotecznych ze zmiennym oprocentowaniem ING Bank Śląski.

Czytaj także: WIRON w umowach kredytowych: jeszcze nie teraz, ale prace w bankach trwają>>>

Przygotowania do wprowadzenia WIRON

Aktualnie BNP Paribas intensywnie pracuje nad dostosowaniem procedur oraz systemów informatycznych do wdrożenia nowej oferty uwzględniającej kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu oparte o wskaźnik WIRON, podano.

BNP Paribas przypomina, że jako pierwszy bank w Polsce, wprowadził w marcu 2022 r. do oferty kredyt hipoteczny z okresowo stałą stopą procentową przez 10 lat, wcześniej oferując również kredyt hipoteczny o okresowo stałym oprocentowaniu przez 5 lat.

Od czerwca 2022 r. bank kieruje swoją ofertę kredytów hipotecznych w pierwszej kolejności do obecnych klientów.

Czytaj także: WIRON już możliwy do użycia>>>

BNP Paribas Bank Polska jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas.

Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 132 mld zł na koniec 2021 r.

Czytaj także: Wszystko o WIBOR i WIRON, o co chciałbyś zapytać>>>

Źródło: ISBnews