Nowa platforma oszczędnościowa w Polsce

Nowa platforma oszczędnościowa w Polsce
Tamaz Georgadze, fot. L. Schramm,
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Globalna platforma oszczędnościowo-inwestycyjna Raisin w ostatnich dniach listopada rozpoczęła działaność na polskim rynku, dowiadujemy się z informacji prasowej firmy.

Firma Raisin ogłosiła uruchomienie swojej platformy oszczędnościowej w Polsce. Platforma ma wypełnić lukę pomiędzy polskimi oszczędzającymi a siecią europejskich banków, wykorzystując do tego celu zastrzeżoną przez Raisin technologię transgranicznego oszczędzania oraz rynek internetowy.

Raisin ułatwia dostęp do różnorodnych produktów depozytowych w Europie, umożliwiając klientom oszczędzanie pieniędzy z zachowaniem możliwości wyboru.

Platforma pozwala klientom na deponowanie środków w oferowanych produktach bez konieczności ponownego potwierdzania tożsamości, czy też uzyskiwania dostępu do oddzielnej platformy dla każdego banku.  

Polska pierwszym krokiem do ekspansji na rynki spoza strefy euro

„Platforma Raisin w Polsce ma na celu zwiększenie konkurencji w sektorze oszczędnościowym gospodarki poprzez poszerzenie wyboru i zniesienie barier dostępu do atrakcyjnych ofert z całego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a wszystko to w jednym miejscu. Dążymy do tego, aby lokaty stały się bardziej dostępne dla zwykłych ludzi, wykorzystując pełną wartość rynku depozytowego w rezultacie zwiększając ich oszczędności. Cieszymy się, że oferujemy polskim konsumentom możliwość uzyskania wyższych odsetek od ich oszczędności” komentuje dr Tamaz Georgadze, dyrektor generalny i współzałożyciel Raisin.

Uruchomienie tej nowej platformy oszczędnościowej jest częścią trwającego partnerstwa między Raisin Bank z Frankfurtu a ogólnoeuropejskim przedsiębiorstwem z branży fintech Raisin.

Andreas Wolf, członek zarządu Raisin Bank wyjaśnia: „Raisin Bank nieustannie inwestuje w tworzenie skalowalnych rozwiązań dla partnerów działających w obszarze fintech i bankowości cyfrowej. Poprzez stworzenie integracji polskiej platformy Raisin Bank AG opracował wzorzec dla przyszłej ekspansji w Europie w krajach posługujących się innymi walutami niż euro, dodając kluczowe możliwości płatności walutowych. W związku z tym jesteśmy podekscytowani możliwością uruchomienia nowej platformy na tak ważnym rynku. Wraz z wejściem na polski rynek Raisin Bank umożliwia jeszcze większej liczbie klientów korzystanie z zalet ogólnoeuropejskiego rynku bankowego.” 

Pytany o gwarancje depozytów klientów z Polski Michael Piątek, Country Manager Poland w Raisin powiedział nam: „Współpracujemy wyłącznie z bankami partnerskimi, które podlegają krajowemu systemowi gwarantowania depozytów zgodnie z przepisami UE i które posiadają pełną licencję bankową przyznaną przez krajowy organ nadzoru. Ochroną objęte są kwoty do 100 000 EUR (lub równowartość w walucie krajowej) na klienta i bank.”

O Raisin

Założona w 2012 roku firma z branży fintech otworzyła dla konsumentów z Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych rynek depozytów i inwestycji. Obecnie Raisin obsługuje ponad milion klientów na wspomnianych trzech rynkach, oferując produkty oszczędnościowe oraz wiele produktów inwestycyjnych i emerytalnych.

Raisin prowadzi własne platformy B2C w Europie i Stanach Zjednoczonych pod markami Raisin, WeltSparen i ZINSPILOT. W Niemczech firma oferuje produkty inwestycyjne i emerytalne oparte na ETF, inwestycje Private Equity i Crypto oraz produkty oszczędnościowe.

Firma współpracuje z ponad 400 bankami i dostawcami usług finansowych z przeszło 30 krajów. Raisin posiada swoje biura w Berlinie, Frankfurcie, Hamburgu, Madrycie, Manchesterze, Monachium i Nowym Jorku.

O Raisin Bank AG

Raisin Bank oferuje innowacyjne usługi dopasowane do potrzeb rozwijającej się społeczności fintech, inwestorów instytucjonalnych i innych firm finansowych. Od założenia banku w 1973 roku, instytucja z siedzibą we Frankfurcie specjalizuje się w obsłudze klientów biznesowych.

Obecnie w portfolio usług Raisin Bank znajdują się rozwiązania banking-as-a-service oraz  doradztwo w zakresie depozytów, customer i account management, frontingu kredytowego, faktoringu, transakcji płatniczych, a od 2023 roku także usługi powiernicze i zarządzanie majątkiem.

Dział płatności banku obejmuje również rozwiązania gotówkowe dla operatorów bankomatów i logistykę gotówki w Niemczech i Europie. Jako bank świadczący usługi frontingowe i usługowe z pełną licencją bankową, Raisin Bank wspiera wdrażanie licencjonowanych modeli biznesowych dla fintechów, takich jak Raisin (Weltsparen), Wayflyer, Moss, Teylor, biura rodzinne i fundusze.

Raisin Bank AG jest spółką zależną należącą w całości do Raisin GmbH.

Źródło: Raisin