Nowa czeska platforma do inwestowania przez Polaków

Nowa czeska platforma do inwestowania przez Polaków
Fot. stock.adobe.com / PPR109103
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Czeski fintech Fondee wprowadził swoją platformę do inwestycji w Polsce. Oferta gotowych portfeli Fondee składa się z akcji i obligacji w funduszach typu ETF (Exchange-Traded Fund), podała Spółka.

„Już na starcie pozyskaliśmy strategicznego partnera – Bank J&T i od blisko trzech lat działamy z sukcesami w naszym kraju. Dziś zarządzamy pieniędzmi ponad 10 000 osób w Czechach i na Słowacji. Są to prywatne osoby, które tak jak wielu z nas, dzięki ciężkiej pracy i oszczędnemu stylowi życia są w stanie odłożyć co miesiąc jakąś, często może nawet niewielką sumę pieniędzy. I nie chcą, by one leżały i marnowały się na koncie bankowym.Chcą, by one dla nich pracowały” – powiedział CEO Fondee Jan Hlavsa, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: mPay udostępni swoje technologie dla biznesu

Co umożliwia czeska firma

Zdaniem country managera Fondee w Polsce Michała Kreczmańskiego wejście Fondee do Polski to dalszy ciąg szerszego zjawiska, tzw. pasywnej ewolucji w obszarze inwestycji, która w Polsce z roku na rok nabiera rozpędu.

Czeska firma umożliwia wygodne inwestowanie oszczędności, z szeroką ekspozycją na międzynarodowe rynki kapitałowe. W praktyce, z punktu widzenia użytkownika, to prosta, intuicyjna platforma oraz aplikacja, służące do taniego kupowania udziałów w wielu różnych funduszach indeksowych, podano w materiale.

Fondee weszło na rynek w 2020 roku, obecnie obsługuje aktywa ponad 10 000 osób w Czechach i Słowacji.

Czytaj także: Przepis na fintech oparty na AI i danych

Źródło: ISBnews