Nie żyje Marek Przygodzki, współzałożyciel Związku Banków Polskich

Nie żyje Marek Przygodzki, współzałożyciel Związku Banków Polskich
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Z przykrością i żalem odnotowaliśmy informację o śmierci Marka Przygodzkiego, współzałożyciela i członka zarządu pierwszej kadencji Związku Banków Polskich.

Podpis Zmarłego widnieje pod statutem Związku Banków Polskich, przyjętym podczas zebrania założycielskiego 26 stycznia 1991 roku.

Marek Przygodzki reprezentował podówczas Bank Morski, którego prezesem pozostawał od chwili powołania do życia tej instytucji w roku 1990.

Marek Przygodzki

Reprezentował zatem pokolenie twórców polskiego sektora bankowego, którzy na przestrzeni trzech dekad udowodnili swą zdolność adaptacji do zmieniających się uwarunkowań, dzięki czemu sektor bankowy stał się jednym z najnowocześniejszych nie tylko w skali europejskiej.

Wola absorbowania nowinek technologicznych i wykorzystywania ich w praktyce bankowej z korzyścią zarówno dla klienta, jak i samej instytucji finansowej, a w ostatecznym rozrachunku całej gospodarki, wyróżniała Zmarłego od początku działalności w sektorze bankowym.

Można śmiało powiedzieć, iż zaliczał się On do gorących zwolenników nowoczesnych, cyfrowych rozwiązań, czemu dał wyraz jako prezes Banku Morskiego, który jako jeden z pierwszych polskich banków wprowadził karty mikroprocesorowe.

Podejmowane przezeń działania miały charakter pionierski, co nie zawsze spotykało się ze zrozumieniem w tych turbulentnych czasach.

Źródło: BANK.pl