Nawet 1297 zł oszczędności dzięki e-Kantorowi Meritum Banku

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

oszczednosci.skarbonka.02.400x350Nawet 1297 zł rocznie może zaoszczędzić osoba spłacająca kredyt mieszkaniowy we frankach szwajcarskich z ratą 1000 CHF, jeśli zdecyduje się na założenie bezpłatnego konta osobistego i rachunku walutowego e-Kantor w Meritum Banku. Oszczędności, jakie można zyskać kupując walutę w e-Kantorze to temat drugiej odsłony kampanii marketingowej Banku.

Rachunek e-Kantor, oferowany wspólnie z kontem osobistym Meritum Banku, umożliwia wymianę walut po bardzo atrakcyjnych kursach oraz bezpłatne przelewy we frankach szwajcarskich na rachunki prowadzone w innych bankach krajowych.

e-Kantor został stworzony przede wszystkim z myślą o osobach posiadających kredyty w walutach obcych, które do tej pory spłacały swoje kredyty w złotówkach, a teraz chcą wykorzystać możliwości, jakie dała ustawa „antyspreadowa” i spłacać raty bezpośrednio w walucie obcej. Te osoby szukają szybkiej, taniej i bezpiecznej możliwości wymiany pieniędzy potrzebnych na spłatę raty. Kursy, po jakich posiadacze e-Kantoru Meritum Banku mogą dokonywać wymiany walut należą do najkorzystniejszych na rynku – kształtują się na poziomie oferty dostępnej w niebankowych kantorach internetowych. Przykładowo, klient, który do tej pory spłacał miesięcznie 1000 CHF raty kredytu walutowego, wpłacając pieniądze do swojego banku w złotówkach, dzięki kupowaniu waluty w e-Kantorze Meritum może zyskać aż 1297 zł* rocznie.

– Liczba osób, które zdają sobie sprawę, że dobry kurs wymiany ma znaczący wpływ na ostateczny koszt kredytu, rośnie. Liczymy, że pokazanie konkretnych liczb, wymiernych oszczędności przekona kolejne osoby do korzystania z naszej propozycji, szczególnie, że korzyści te osiągają dzięki w pełni bezpiecznym rozwiązaniom bankowym – mówi Piotr Stankiewicz, dyrektor departamentu produktów transakcyjnych i depozytowych Meritum Banku. – Kredyty hipoteczne są spłacane przez wiele lat, co dodatkowo zwiększa skalę korzyści, tym bardziej, że zarówno prowadzenie rachunku e-Kantor, jak i konta osobistego w Meritum jest bezwarunkowo bezpłatne – dodaje.

Meritum Bank proponuje konta w czterech walutach: CHF, EUR, USD i GBP.  Bank nie pobiera prowizji za wymianę walut. Przelewy i zlecenia stałe z rachunku e-Kantor, który prowadzony jest w CHF, do innych banków krajowych są bezpłatne, zaś dla rachunków e Kantor prowadzonych w EUR wynoszą 5 zł. W przypadku pozostałych walut, koszt przelewu lub zlecenia stałego to 25 zł.

Wymiana walut odbywa się za pomocą przelewu własnego pomiędzy dwoma rachunkami klienta: kontem osobistym (prowadzonym w złotówkach) a rachunkiem walutowym e-Kantor.  Obydwa rachunki można otworzyć nawet w 15 minut poprzez stronę internetową www.meritumbank.pl, a jeszcze w czerwcu będzie to można zrobić również korzystając z aplikacji na smartfony Meritum Bank Mobilny. Klienci posiadający już konto osobiste w Meritum mogą założyć rachunek e-Kantor po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej.

Z e-Kantoru mogą korzystać także klienci, którzy chcą wymienić pieniądze na inne cele, np. wyjazd na wakacje lub opłacenie zakupów dokonywanych w zagranicznych sklepach internetowych, a także Polacy pracujący za granicą, którzy regularnie wysyłają pieniądze rodzinie mieszkającej w Polsce.

Korzyści, jakie zapewnia rachunek e-Kantor, są tematem drugiej odsłony telewizyjno-internetowej kampanii marketingowej Meritum Banku, która rozpoczyna się 2 czerwca. Kampania ma na celu zaprezentowanie odświeżonej oferty i jednocześnie wyeksponowanie idei zawartej w nazwie Banku oraz filozofii jego działania. W czasie jej trwanie, w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych (TVP, TVN, Polsat) emitowane są 30- i 15-sekundowe spoty reklamowe. Bank prowadzi także na dużą skalę działania w Internecie, zarówno o charakterze wizerunkowym, jak i sprzedażowym. W pierwszej odsłonie kampanii, która rozpoczęła się 1 maja br., Meritum zachęcał do założenia Bilokaty Start.

Przy tworzeniu kreacji Bank współpracował z agencją Scholz & Friends Warszawa Sp. z o.o. Za zakup mediów odpowiadały K2 Media Sp. z o.o. oraz Zenithoptimedia Group Sp. z o.o.

* Oszczędności w skali roku: 1297 zł dla miesięcznej raty 1000 CHF wyliczone zostały na podstawie średniej marży dla 10 banków referencyjnych (Bank BPH, Bank Millennium, Deutsche Bank, DnB Nord, BNP Paribas, Getin Bank, mBank, Nordea, PKO BP, Raiffeisen Polbank), w porównaniu do warunków cenowych obowiązujących w ramach rachunku e Kantor w Meritum Banku. Marże zostały obliczone w oparciu o kursy dostępne na stronach banków w dniu 07.04.2014.

Źródło: Meritum Bank