Natychmiastowe przelewy środków od darczyńców dzięki PayU GPO i Mastercard Send

Natychmiastowe przelewy środków od darczyńców dzięki PayU GPO i Mastercard Send
Źródło: BANK.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nowe rozwiązanie jest dostępne dzięki integracji PayU GPO z platformą Mastercard® Send™. Osoby zakładające zbiórki pieniędzy na Zrzutka.pl mają możliwość błyskawicznego wypłacenia zebranych od darczyńców środków na konto powiązane z odpowiednią kartą Mastercard, poinformowały Firmy.

Zrzutka.pl to najbardziej rozpoznawalna polska platforma crowdfundingowa do tworzenia zbiórek internetowych na dowolny cel. W ciągu 10 lat działalności Zrzutka.pl zyskała zaufanie ponad 700 000 użytkowników, którzy za jej pośrednictwem wpłacili na różne cele już ponad 1 miliard złotych.

– Dzięki integracji PayU GPO z platformą Mastercard Send użytkownicy Zrzutka.pl zyskali nowy sposób na szybką, prostą i wydajną realizację wypłat środków zebranych w ramach organizowanych zbiórek.

Przelew na kartę można zlecić w każdej chwili, a pieniądze trafią na rachunek odbiorcy niemal natychmiast, również w weekend – mówi Joanna Pieńkowska-Olczak, CEO PayU GPO w Europie Środkowo-Wschodniej.

– Możliwość przelania kwoty ze zbiórki niemal natychmiast po jej zakończeniu i dostęp do tych środków w zasadzie od razu to wyjątkowe rozwiązanie, które może mieć niewyobrażalne znaczenie dla beneficjentów w potrzebie.

PayU wspiera nas kolejny raz we wdrożeniu tego typu, po tym jak wcześniej zaoferowaliśmy podobną usługę dla posiadaczy kart VISA – mówi Krzysztof Ilnicki, CTO i wiceprezes Zrzutka.pl. 

Czytaj także: Płatności bezgotówkowe zmieniają festiwale muzyczne

Zrzutka.pl – błyskawiczne przelewy na kartę

Aby skorzystać z możliwości błyskawicznych przelewów na kartę, organizator zbiórki powinien najpierw dodać kartę Mastercard do swojego profilu na Zrzutka.pl. W tym celu uzupełnia dane karty oraz dokonuje ich weryfikacji.

Po kliknięciu „Zweryfikuj i zapisz” zostanie wywołana transakcja na kwotę 1 zł (kwota ta jest automatycznie zwracana) zabezpieczona procedurą 3DS, która służy potwierdzeniu tożsamości właściciela karty.

Po pomyślnej weryfikacji danych karty i właściciela instrumentu płatniczego, karta zostaje zapisana w profilu użytkownika Zrzutka.pl do realizacji przyszłych wypłat. Dane karty przechowywane są w bezpieczny sposób przez PayU GPO.

Czytaj także: Przelew natychmiastowy powinien być standardem wg 34% klientów banków

Możliwości wykorzystania usługi Mastercard Send

Poza wypłatą środków ze zbiórek, np. organizowanych na platformie Zrzutka.pl, usługa Mastercard Send ma także szereg innych zastosowań.

Rozwiązanie to pozwala m.in. na szybki, bezpieczny i wygodny transfer środków z i na karty Mastercard, doładowania kart cyfrowych, prepaid lub portmonetek płatniczych, czy też wypłaty gotówki z portfeli kryptowalutowych.

Szerokie możliwości zastosowania platformy pozwalają na przekazywanie pieniędzy w różnych walutach i krajach świata np. do rozliczeń między firmami i osobami fizycznymi.

Czytaj także: Raport NetB@nk Q1/2023: wzrost liczby aktywnych użytkowników aplikacji mobilnych

Źródło: PayU, Zrzutka.pl, Mastercard