Najważniejsze tematy II sesji Strategicznej Szkoły Polskiego Sektora Bankowości Spółdzielczej

Najważniejsze tematy II sesji Strategicznej Szkoły Polskiego Sektora Bankowości Spółdzielczej
Bartosz Kublik, Fot. ZBP,
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Druga sesja drugiej edycji Strategicznej Szkoły Polskiego Sektora Bankowości Spółdzielczej odbędzie się 20-21.02.2024 r. O przybliżenie tematyki drugiej sesji poprosiliśmy Bartosza Kublika wiceprezesa Związku Banków Polskich.

„Możemy spodziewać podczas drugiej sesji kontynuacji wszystkich tematów, które dzisiaj są najistotniejsze dla bieżącego funkcjonowania, ale przede wszystkim dla rozwoju 492 banków  lokalnych  które funkcjonują w Polsce gminnej, powiatowej,  zrzeszonych w 2 grupach bankowych oraz kilku banków działających samodzielnie poza zrzeszeniami”- powiedział Bartosz Kublik.

Jak wskazał będą omawiane problemy wynikające z obecnych trendów w naszej gospodarce, związane z najnowszymi i planowanymi regulacjami.

„Te zagadnienia będą dyskutowane w kontekście nowego otwarcia związanego ze zmianą władz w Polsce, z być może korektą polityk w niektórych zakresach, bo tego możemy się spodziewać” – zauważył wiceprezes ZBP i dodał:

„O tym wszystkim będziemy rozmawiać, ale chcemy żeby w drugiej sesji dominowały tematy może nie tyle bieżące, te które rozwiązujemy i chcemy rozwiązywać na co dzień, ale problemy średnio i długoterminowe. Nasze podejście wobec zjawisk i trendów, które w świecie zachodzą w kontekście transformacji energetycznej, zjawisk demograficznych, wszystkich wyzwań, z którymi już nie tyle polska bankowość spółdzielcza się zmaga, ale po prostu Polska lokalna.”

Źródło: BANK.pl