Nagroda za najlepszy Raport Roczny dla PKO Banku Polskiego

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pko.pb.01.250xInstytut Rachunkowości i Podatków uhonorował Raport Roczny PKO Banku Polskiego za 2011 rok Nagrodą Główną w konkursie "The Best Annual Report" w kategorii "Banki i instytucje finansowe". Bank zwyciężył w tej kategorii już drugi rok z rzędu. Zwycięstwo jest dowodem najwyżej wartości użytkowej Raportu dla akcjonariuszy i inwestorów.

W tegorocznej edycji konkursu PKO Bank Polski zebrał najwięcej punktów we wszystkich ocenianych przez Kapitułę Konkursu kategoriach. Raport roczny Banku został oceniony najwyżej w zakresie sprawozdania z działalności, stosowania standardów w sporządzaniu raportów rocznych według MSSF/MSR oraz ze względu na najwyższą wartość użytkową dla akcjonariuszy i inwestorów.

W skład Kapituły Konkursu, która nagrodziła raport Banku, wchodzili przedstawiciele m.in. Ministerstwa Skarbu Państwa, Ernst&Young, KPMG, PWC, Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych, Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

– Przedstawiając raporty roczne inwestorom i akcjonariuszom zachowujemy najwyższe standardy w zakresie profesjonalizmu, rzetelnej informacji i użyteczności dokumentu. Cieszę się, że Kapituła Konkursu kolejny rok z rzędu doceniła nasze działania. Poprawa oceny o 5 punktów w stosunku do ubiegłorocznej edycji konkursu wskazuje, że Raport Roczny Banku może być wzorem dla innych firm, a jego konstrukcja jest wręcz modelowa, podobnie zresztą jak znakomite wyniki finansowe PKO – powiedział Bartosz Drabikowski, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego odpowiedzialny za Obszar Finansów i Rachunkowości, który odbierał nagrodę.

PKO Bank Polski od pięciu lat bierze udział w konkursie „The Best Annual Report”, regularnie zdobywając nagrody i wyróżnienia. Raport za 2007 rok został wyróżniony przez Zespół Audytorów Kapituły Konkursu dyplomem dodatkowym za istotną poprawę jakości sprawozdania finansowego sporządzonego zgodnie z IFRS. Raport za 2008 rok otrzymał wyróżnienie za najlepsze zastosowanie standardów MSSF/MSR, a za 2009 rok – drugą nagrodę w kategorii „Banki i instytucje finansowe”. Raport za 2010 rok został uhonorowany Nagrodą Główną dla Banków oraz otrzymał wyróżnienie w kategorii Sprawozdanie z Działalności.

Źródło: www.pkobp.pl