Marszałek Sejmu: ustawa o wakacjach kredytowych PiS wysłana do analiz

Marszałek Sejmu: ustawa o wakacjach kredytowych PiS wysłana do analiz
Szymon Hołownia. Źródło: sejm.gov.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Projekt ustawy o wakacjach kredytowych złożony do Sejmu przez PiS został przesłany do analiz, ale będzie traktowany poważnie - poinformował marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

„Ta ustawa (dot. wakacji kredytowych autorstwa PiS – PAP) została przeze mnie wysłana do analiz. (…) Jak wrócą z konsultacji to będziemy podejmowali dalsze decyzje, natomiast traktujemy ten projekt poważnie” – powiedział Szymon Hołownia.

Czytaj także: Czy będą wakacje kredytowe i na jakich zasadach, o tym zdecyduje nowy rząd

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę

Marszałek Szymon Hołownia dodał także, że projekt ustawy o niedzielach handlowych w grudniu będzie procedowany szybko, pierwsze czytanie możliwe jest 28 listopada 2023 r.

„Ustawa o niedzieli handlowej, o wolnym 24 grudnia i przeniesieniu tej niedzieli handlowej na jedną z wcześniejszych niedziel – tę ustawę będziemy procedować. Ona jest pilna (…). Nadamy jej oczywiście po analizach numer druku i trafi do normalnego parlamentarnego obiegu z pamięcią o tym, że trzeba to zrobić w miarę szybko. (…) Nawet moglibyśmy spróbować, czytać to po raz pierwszy w przyszłym tygodniu we wtorek. Jeżeli udałoby się to szybko przeprocesować, to zdążymy” – podkreślił.

Czytaj także: Niedziele bez zakazu handlu to 300 tys. nowych miejsc pracy

Źródło: PAP BIZNES