Magdalena Zmitrowicz z tytułem SME Banker of The Year

Magdalena Zmitrowicz z tytułem SME Banker of The Year
Źródło: Bank Pekao
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A. nadzorująca Pion Bankowości Przedsiębiorstw - została zwycięzcą w kategorii SME Banker of The Year w konkursie międzynarodowej organizacji Qorus. Wiceprezes została doceniona za wyjątkowy wkład w rozwój bankowości MŚP, długofalowe wsparcie firm oraz ponadprzeciętne wyniki na tle sektora, poinformował Bank.

To już czwarta edycja SME Banking Awards 2024 organizowana przez Qorus, który zrzesza blisko 1200 firm z branży finansowej z ponad 120 krajów. W ostatnich latach konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony branży, doceniając laureatów za najlepszą jakość obsługi małych i średnich przedsiębiorstw. Zwycięzcy wyłaniani są na podstawie opinii jury oraz publicznego głosowania online.

– Dziękuję za docenienie mojego zaangażowania w rozwój sektora MŚP. To dla mnie szczególnie cenne, ponieważ zostało ono ocenione kompleksowo: przez międzynarodowe jury oraz osoby głosujące poprzez stronę konkursu.

Ten sukces to osiągnięcie całego mojego zespołu w Pekao, który wytrwale i sumiennie realizuje obraną przez nas strategię dla małych i średnich przedsiębiorstw.

To także zasługa długoterminowego horyzontu, w jakim planujemy nasze działania, tak, by wesprzeć klientów na każdym etapie ich działalności oraz utrzymać ich zaufanie. Otwartość na potrzeby przedsiębiorców procentuje, a wsłuchiwanie się w ich głos jest podstawą budowania dobrych relacjimówi Magdalena Zmitrowicz.

Czytaj także: Biznesmax Plus: bezpłatna gwarancja spłaty kredytu dla przedsiębiorców od Pekao S.A. i BGK w 2024 roku

Bankowość przedsiębiorstw w Pekao

Pion Bankowości Przedsiębiorstw w Banku Pekao nadzorowany przez Magdalenę Zmitrowicz osiągnął w 2023 roku rekordowe wyniki, potwierdzające systematyczny wzrost skali działania. Dochody bankowości przedsiębiorstw w ubiegłym roku w porównaniu do roku poprzedzającego wzrosły o 22 proc. Saldo depozytów na koniec 2023 roku w porównaniu do końca 2022 roku wzrosło o 6,6 mld zł, czyli o 21 proc.

Sprzedaż nowych finansowań w segmencie MŚP i MID w ubiegłym roku osiągnęła kwotę 21 mld zł. Systematycznie rośnie także wolumen finansowań MSP – 13 proc. r/r. Saldo kredytów w ciągu trzech lat (koniec 2020 – koniec 2023) wzrosło  aż o 47 proc. – z 23,9 mld zł do 35,2 mld zł.

Czytaj także: Wydarzenia i Opinie | Forum Finansowania Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorców 2023 | Kasa dla mikro, małych i średnich firm

Magdalena Zmitrowicz – nagrody i wyróżnienia

W 2023 roku Magdalena Zmitrowicz została wyróżniona Medalem Mikołaja Kopernika Związku Banków Polskich za zasługi w zakresie rozwoju bankowego finansowania sektora MŚP.

Wyróżnienie przyznawane jest przedstawicielom banków i instytucji, którzy swoim zaangażowaniem, profesjonalizmem i aktywnymi działaniami oraz otwartością na współpracę ze środowiskiem bankowym przyczynili się do jego rozwoju w Polsce.

Magdalena Zmitrowicz została też w 2023 roku ambasadorką programu EU Women in Finance, prowadzonego przez agencję Bloomberg.

Zapoczątkowana w 2022 roku inicjatywa to pierwszy paneuropejski program oferujący młodym kobietom dedykowane szkolenia z rynków kapitałowych oraz możliwość pozyskiwania wiedzy od liderek kształtujących rynek usług finansowych w Europie.

Magdalena Zmitrowicz z tytułem SME Banker of The Year, stauetka

Czytaj także: Kredyt ekologiczny FENG z dotacją do 80 proc. w ofercie Banku Pekao S.A.

Źródło: Bank Pekao SA