Leasing na wakacje

Leasing na wakacje
Fot. stock.adobe.com / Paolese
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nad morzem, jeziorem, a może tradycyjnie w biurze? Pracować można wszędzie, a jak wynika z raportu CBRE "EMEA Office Occupier Sentiment Survey", zdecydowana większość, bo 7 na 10 firm w Polsce, cały czas pracuje w modelu hybrydowym. Aby zawodowo i prywatnie zyskać na pracy w wakacje, warto zainwestować w kilka rzeczy, które pozwolą właścicielowi lub pracownikom organizacji pracować w przyjemniejszych warunkach.

Prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą EFL podpowiada, że mogą zamienić tradycyjne biurko na „biuro na 4 kółkach”. Szefom większych firm doradza zapewnienie zespołowi „chłodnego klimatu” dzięki klimatyzatorom.

‒ W tym momencie można wyleasingować wszystko, co stanowi majątek ruchomy lub nieruchomość i jest przydatne do prowadzenia biznesu. To nie tylko samochody, samoloty czy maszyny rolnicze i budowlane. Ta lista jest wręcz nieograniczona.

Warto przy okazji wakacji podpowiedzieć przedsiębiorczym Polakom, że dzięki leasingowi można też rozkręcić biznes wakacyjny lub uprzyjemnić jego prowadzenie. Rower, hulajnoga, przyczepa kempingowa – nie ma problemu, żeby wyleasingować te przedmioty  – mówi Radosław Woźniak, prezes EFL.

EFL przygotował listę TOP5 rzeczy, które można wziąć w leasing z myślą o prowadzeniu firmy w wakacje.

Czytaj także: GUS: wartość nowych umów leasingu wzrosła o 19,5% r/r w 2021 roku

TOP1: do biura na 2 kółkach

Latem warto jak najczęściej zostawiać samochód w garażu i do biura jechać komunikacją miejską lub… rowerem, skuterem czy hulajnogą. Korzystanie z jednośladów łączy komfort podróżowania z troską o środowisko i przynosi spore korzyści finansowe.

Koszt roweru elektrycznego czy skutera nie należy do najniższych, ale dzięki leasingowi zarządzający firmą nie odczuje go tak mocno. Co więcej, wyleasingować możemy nie tylko rowery tradycyjne czy elektryczne, ale i elektryczne hulajnogi, które tak pokochali Polacy.

TOP2: mobilne biuro

Miejsce prowadzenia biznesu nie zawsze musi oznaczać budynku i biurka. Idealnym na czas wakacji rozwiązaniem może być kamper lub przyczepa kempingowa.

W szczególności sprawdzi się w przypadku osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, którzy sami decydują o tym, kiedy i gdzie chcą pracować. Takie „biuro na 4 kółkach” można prowadzić nad morzem, nad jeziorem czy w górach i w ten sposób łączyć wypoczynek z zarządzaniem biznesem.

W związku z tym, że zarówno przyczepa, jak i kamper to koszt kilkudziesięciu czy nawet kilkuset tysięcy złotych, warto wziąć je w leasing. W perspektywie długoterminowej taka inwestycja szybko się zwróci.

Czytaj także: Gwarancje transakcji leasingowych dla MŚP zostaną przedsłużone do końca roku

TOP3: woda na wyciągnięcie ręki

Filtrujący dystrybutor do wody to kolejne rozwiązanie, które łączy komfort użytkowania i troskę o środowisko. Z jednej strony pracownicy firmy mają stały, nieograniczony dostęp do wysokiej jakości wody.

Z drugiej pracodawcy prezentują proekologiczną postawę, a dodatkowo nie mają problemu z utylizacją plastikowych butelek po wodzie. Co więcej, długoterminowo rozwiązanie oznacza niższe koszty eksploatacji.

TOP4: zachować „chłodny” klimat

Pracownikowi w ciągu roku przysługuje do 26 dni urlopu, czyli i tak większość wakacji spędzi on w pracy. Dlatego warto zadbać o komfort pobytu w biurze, w szczególności w upalne dni, i zainwestować w klimatyzację.

Odpowiedni sprzęt jednak kosztuje, ale tutaj z pomocą przychodzi leasing. Przedsiębiorca może z niego skorzystać niezależnie od tego, czy zdecyduje się na wolnostojący klimatyzator czy zabudowane rozwiązanie.

TOP5: biuro dla najmłodszych

Podczas pandemii dzieci w miejscu pracy były częstym widokiem. W wakacje jest podobnie, gdyż rodzice zabierają swoje pociechy do biura, bo na przykład przedszkole ma wakacyjną przerwę. Warto na takie sytuacje przygotować specjalne miejsce, w którym mogą bawić się dzieci.

Jeśli firma dysponuje przestrzenią na powietrzu, można zaaranżować mini plac zabaw ze zjeżdżalniami, huśtawkami i piaskownicą. W biurze natomiast warto przygotować kącik zabaw z licznymi atrakcjami.

Czytaj także: Firmy leasingowe ostrzegają przed nowym procederem przestępców

Źródło: Europejski Fundusz Leasingowy / EFL