LeaseLink wprowadza BNPL dla firm

LeaseLink wprowadza BNPL dla firm
Źródło: mBank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
LeaseLink, fintech, którego właścicielem jest mLeasing, wprowadził płatności odroczone dla firm. Staje się tym samym jedynym podmiotem na rynku, który oferuje tak szeroki ekosystem płatności skierowanych do biznesu, na który składają się: leasing, raty oraz BNPL (buy now, pay later). Co więcej, w trzecim kwartale tego roku, spółka wdroży produkcyjnie usługi najmu sprzętu oraz merchant finance, tworząc kompleksową ofertę finansowania LeaseLink 360°, poinformował mBank.

Oferta odroczonej płatności LeaseLink pozwala na przesunięcie zapłaty za zakupy firmowe o 30 dni. To biznesowa wersja dobrze znanego z rynku konsumenckiego „kup teraz, zapłać później” (BNPL).

Przedsiębiorca, który nie zdecyduje się na spłatę zobowiązania w wyznaczonym terminie, będzie miał możliwość rozłożenia go na raty. Ścieżka zakupu jest błyskawiczna i identyczna jak przy pozostałych produktach LeaseLink, z których łącznie do dziś skorzystało już ponad 100 000 firm.

Co więcej, włączenie usługi przez 4 000 współpracujących z LeaseLink sklepów, bazuje na obecnych komponentach i nie wymaga działań programistycznych.

Oferta jest już dostępna w kilku największych e-sklepach w Polsce, a wkrótce będzie uruchomiona masowo.

Czytaj także: Bezgotówkowe finansowanie zakupów na firmę – Paynow i LeaseLink łączą siły

Co zapewnia przedsiębiorcom LeaseLink 360°

– Komponenty integracyjne to fundament działania w branży fintech. Sektor mikro, małych i średnich firm oczekuje kompleksowej, wszechstronnej, łatwo dostępnej, szybkiej i wygodnej oferty finansowania w różnych kanałach sprzedaży.

Wprowadzenie przez nas płatności odroczonych jest jej naturalnym uzupełnieniem, a strategia LeaseLink 360° konsekwencją uważnego wsłuchiwania się w potrzeby naszych klientów, sugestie partnerów i śledzenia rynkowych trendów. Naszą misją jest pomoc w napędzaniu ich biznesów – podkreśla Bartosz Borowski, członek zarządu LeaseLink

LeaseLink 360° to odpowiedź fintechu na coraz większe oczekiwania rynku finansowania MŚP, którego potrzeby przez ostatnie lata dynamicznie ewoluowały.

Ofertę w najbliższym czasie uzupełnią produkty najmu sprzętu firmowego oraz merchant finance, czyli dedykowane rozwiązanie skierowane do kontrahentów z dużą bazą własnych klientów B2B.

Czytaj także: Zmiany w zarządzie mLeasing

Dodatkowe produkty: najem urządzeń i merchant finance

– Oferta najmu, nad którą pracujemy, ma szansę realnie spopularyzować model korzystania z firmowych urządzeń bez ich kupowania.

Jej wprowadzenie to odpowiedź na potrzeby naszych klientów – zauważa Mateusz Drozdz, szef sprzedaży LeaseLink.

Uzupełnieniem oferty produktowej LeaseLink jest także merchant finance, które pozwoli oferować limity kredytowe w infrastrukturze IT partnerów LeaseLink (embedded finance).

Rozwiązanie będzie udostępnione w ostatnim kwartale 2024.

Czytaj także: mLeasing z nową strategią automotive i 215 mln zł zysku w 2023 roku

Źródło: mBank