Zmiany w zarządzie mLeasing

Zmiany w zarządzie mLeasing
Zarząd mLeasingu. Od lewej prezes Cezary Raczyński, wiceprezeska Katarzyna Szerling i wiceprezes Dariusz Tucharz. Źródło: mLeasing
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Należąca do Grupy mBanku spółka mLeasing wypracowała w I kwartale 2024 roku najwyższy wynik w ponad 30-letniej historii. W zarządzie firmy wiceprezeskę Ilonę Garanty, która wróciła do mBanku, zastąpił Dariusz Tucharz, poinformowała Spółka.

mLeasing wypracował w I kwartale 2024 roku 77 mln zł zysku. Oznacza to wzrost o 38 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym i 81 proc. więcej niż w IV kwartale 2023.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy roku Spółka zawarła umowy leasingowe o wartości niemal 2 mld zł. Dało jej to 7 proc. udział w rynku.

– Poza rekordowym zyskiem, szczególnie cieszy systematyczny wzrost udziału „elektryków” w rejestracjach aut. Już 14 proc. zawieranych przez nas umów dotyczy tego typu samochodów.

Daje nam to drugą pozycję na rynku – mówi Cezary Raczyński, prezes mLeasingu.

– Realizujemy więc strategię, w ramach której wspieramy naszych klientów w zielonej transformacji – dodaje.

Czytaj także: mLeasing z nową strategią automotive i 215 mln zł zysku w 2023 roku

Zmiany w zarządzie mLeasing

Nowym wiceprezesem mLeasingu został związany ze spółką od 2003 roku Dariusz Tucharz, dotychczasowy dyrektor departamentu sprzedaży i rozwoju biznesu w spółce.

Będzie odpowiadał za obszar ryzyka, finansów, compliance oraz IT.

Pełniąca do tej pory tę funkcję Ilona Garanty przechodzi do mBanku, gdzie będzie dyrektorem zarządzającym w pionie bankowości korporacyjnej.

Nowa strategia mLeasingu

– Ostatni rok był czasem dynamicznego rozwoju nie tylko spółki, ale również osobistego dla nas i naszych kluczowych liderów.

Cieszę się bardzo, że w ramach grupy mBanku możemy dalej rozwijać ten potencjał – mówi Cezary Raczyński.

– Jesteśmy w trakcie wdrażania nowej strategii mLeasingu. Spółka stoi przed wieloma wyzwaniami ale i ogromnymi możliwościami.

Cieszę się, że będę mógł uczestniczyć w tych zadaniach w nowej roli i z nowym obszarem – komentuje Dariusz Tucharz, nowy wiceprezes mLeasingu.

Źródło: mLeasing