Lato nad Starym Dunajem

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

130514.stary.dunaj.250x165Kąpiele, żagle, zabawa: zaledwie sześć stacji metra od centrum miasta wiedeńczycy korzystają z uroków lata nad Starym Dunajem.

Stary Dunaj to dawna odnoga Dunaju, która ze względu na czystą wodę i zbliżony do pierwotnego kształt brzegów cieszy się wśród wiedeńczyków ogromną popularnością jako miejsce wypoczynku. W gorące letnie dni cztery otwarte baseny oferują ochłodę zmęczonym upałem mieszczuchom. Legendarną sławą cieszy się kąpielisko Gänsehäufl, posiadające dwukilometrową plażę, basen z falami, wodny plac zabaw i park linowy. Dzieci najbardziej lubią kąpielisko Angelibad, gdzie rozrywki dostarcza im piaskownica i piracki statek. Kąpieliska Strandbad Alte Donau i Bundesbad Alte Donau również są chętnie odwiedzane przez wiedeńczyków.

DrKto nie ma ochoty na pływanie, a mimo to chce spędzić wolny czas nad wodą, może się wybrać w rejs łodzią po Starym Dunaju. Wypożyczalnie oferują łodzie wiosłowe, żaglówki, rowery wodne i motorówki z napędem elektrycznym, a od maja do września po zachodzie słońca można się też wybrać na romantyczny rejs przy świetle księżyca i z lampką Prosecco. Zgłodniałym plażowiczom polecamy położone tuż nad wodą lokale i kawiarniane tarasy.ugiAkapitIKolejne

Źródło: www.b2b.wien.info