Kto kupi VeloBank?

Kto kupi VeloBank?
Fot. stock.adobe.com / OlekAdobe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nabyciem VeloBanku zainteresowane są co najmniej trzy duże amerykańskie fundusze inwestycyjne, wynika z informacji Business Insider Polska. Według portalu być może do walki włączy się także grupa bankowa działająca już w Polsce.

„W poniedziałek (18.09.2023) ujawniliśmy, że zainteresowany przejęciem VeloBanku jest najbogatszy Polak Michał Sołowow. Miliarder może być najpoważniejszych graczem w tym wyścigu, ale będzie miał konkurencję. […]

Z ustaleń Business Insider Polska wynika, że poważnie zainteresowane jedynym oficjalnie wystawionym na sprzedaż bankiem w kraju mogą być fundusze private equity” – czytamy w artykule.

Czytaj także: Bankowość i Finanse | Wywiad Miesiąca | VeloBank nabiera rozpędu

Fundusze amerykańskie zainteresowane VeloBankiem?

„Cerberus, JC Flowers czy Warburg Pincus to podmioty, które mogą wziąć udział w tym procesie” – powiedział informator portalu, cytowany w materiale.

Te amerykańskie fundusze operują na całym świecie. Mają doświadczenie związane z inwestycjami w sektorze finansowym, a w ich portfolio znajdują się banki, napisał Business Insider.

Żaden z funduszy nie odpowiedział mu jednak, czy jest zainteresowany akwizycją VeloBanku.

Czytaj więcej: Prezes Adam Marciniak o sprzedaży VeloBank>>>

Optymalny inwestor dla VeloBanku

„Z punktu widzenia zarówno BFG, jak i KNF optymalnym inwestorem dla VeloBanku byłaby duża grupa bankowa. Taka, która już jest w Polsce, albo gracz z zagranicy, który chciałby pojawić się na tym rynku.

Według naszych źródeł dokumenty dotyczące VeloBanku pobrał przynajmniej jeden z banków, które są już obecne w Polsce” – czytamy także.

Wczoraj Business Insider poinformował, że MS Galleon, wehikuł finansowy kontrolowany przez Michała Sołowowa, jest zainteresowany zakupem VeloBanku.

VeloBank jest bankiem, który powstał w wyniku procedury resolution Getin Noble Banku. Jest kontrolowany przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Czytaj także: Prezes BFG: VeloBank do sprzedania od maja lub czerwca tego roku>>>

Źródło: ISBnews