Krzysztof Pietraszkiewicz wyróżniony Nagrodą Specjalną Kapituły konkursu Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń

Krzysztof Pietraszkiewicz wyróżniony Nagrodą Specjalną Kapituły konkursu Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń
Fot. Banking&Insurance Forum, Krzysztof Pietraszkiewicz, Józef Wancer,
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
20 kwietnia odbyła uroczystość wręczenia nagród w Konkursie Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń. Nagrody i wyróżnienia przyznano ubezpieczycielom, bankom i firmom obsługującym te sektory rynku finansowego.

Nagrodę Specjalną Kapituły konkursu przyznano Krzysztofowi Pietraszkiewiczowi, wieloletniemu prezesowi Związku Banków Polskich.

W uzasadnieniu napisano: „Prezes Krzysztof Pietraszkiewicz jest orędownikiem działań wspierających rozwój sektora bankowego oraz współdziałania sektora z rządem, przedstawicielami polityki i nauki na rzecz innowacyjności i wzrostu konkurencyjności polskiej gospodarki oraz krzewienia w społeczeństwie wiedzy ekonomicznej i w zakresie cyberbezpieczeństwa. Pan Prezes tworzył wiodące firmy infrastruktury bankowej, dzięki którym bankowość polska należy do światowej czołówki technologicznej. Pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność za ten nieoceniony wkład w dynamiczny rozwój polskiego sektora finansowego.”

Nagrodzone banki

Wśród nagrodzonych banków znalazł się mBank, uznany za najlepszy bank. Wyróżniono go m.in. za najwyższą jakość obsługi we wszystkich kanałach kontaktu, najbardziej innowacyjną w Polsce platformę bankowości elektronicznej oraz stosowanie najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa, w tym szerokie działania edukacyjne w tym obszarze.

ING Bank Śląski został wyróżniony w kategorii najbardziej przyjazny bank. Doceniono m.in. upraszczanie i digitalizację procesów, które pozwalają lepiej odpowiadać na potrzeby klientów.

Tytułem Najbardziej innowacyjny bank obdarzono Alior Bank. Doceniono go za wdrożenie wielu innowacyjnych rozwiąza, m.in. za usługę  Alior Pay, która umożliwia odroczenie, a następnie rozłożenie na raty płatności – w sklepach stacjonarnych i internetowych lub przelewów z rachunku w Alior Banku.

Gala konkursu Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń
Gala konkursu Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń

Źródło: BANK.pl