Krzysztof Dąbrowiecki nowym dyrektorem generalnym Societe Generale w Polsce

Krzysztof Dąbrowiecki nowym dyrektorem generalnym Societe Generale w Polsce
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Krzysztof Dąbrowiecki z dniem 1 września 2022 roku obejmie stanowisko dyrektora generalnego Societe Generale Oddział w Polsce.

Zastąpi na tym stanowisku Krzysztofa Walenczaka, którego nowa pozycja w Societe Generale ma zostać ogłoszona wkrótce.

Mając ponad 25 lat doświadczenia w sektorze finansowym, Krzysztof Dąbrowiecki będzie kontynuował budowę zrównoważonej, rentownej i zdywersyfikowanej platformy bankowości hurtowej, obsługującej kompleksowo zarówno lokalnych, jak i globalnych klientów, mając na celu pełne wykorzystanie możliwości, jakie oferuje Polska i region Europy Środkowo-Wschodniej.

Krzysztof Dąbrowiecki będzie pracował w Warszawie, podlegając Denisowi Stas de Richelle, dyrektorowi pionu globalnej bankowości i usług doradczych na region CEEMEA w Societe Generale.

Doświadczenie zawodowe

Krzysztof Dąbrowiecki karierę rozpoczął w 1996 roku w ING Banku Śląskim jako trader. W 1998 roku dołączył do Societe Generale. Zajmował wiele stanowisk związanych z rynkami kapitałowymi i finansowymi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Od 2010 roku zarządzał i nadzorował działalność rynkową w polskim Oddziale Societe Generale. Od 2017 roku nadzorował również działalność tradingową i produkty skarbowe w czterech spółkach zależnych Societe Generale (CIB Joint Ventures) – Komercni Banka w Czechach, BRD w Rumunii, Rosbank w Rosji oraz Societe Generale Maroko (od 2021 roku).

Societe Generale prowadzi działalność od ponad 150 lat, zatrudnia ponad 117 tys. pracowników w 66 krajach, wspierając na co dzień 25 milionów klientów indywidualnych, firm i inwestorów instytucjonalnych na świecie.

Źródło: PAP BIZNES