Kredyt ekologiczny FENG z dotacją do 80 proc. w ofercie Banku Pekao S.A.
Pozyskane środki można przeznaczyć na termomodernizację budynków, zmianę infrastruktury (np. maszyny i urządzenia), a także zakup bądź modernizację instalacji OZE. Dofinansowaniem mogą zostać objęte takie inicjatywy, jak: zakup środków trwałych, zlecenie robót i nabycie materiałów budowlanych, zakup wartości niematerialnych i prawnych pod postacią patentów, licencji, know-how, a także innych praw własności intelektualnej, opłata rat z tytuły umowy leasingu, jak również studia, ekspertyzy, koncepcje i projekty techniczne związane z realizowanym projektem.
Efektem wprowadzonych zmian musi być ograniczenie zużycia energii o przynajmniej 30 proc. w porównaniu do bieżącego zużycia.
– Kredyt ekologiczny to drugi, po kredycie technologicznym, produkt z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) dostępny w naszym Banku.
Jak wynika z informacji Banku Gospodarstwa Krajowego, polscy przedsiębiorcy chętnie korzystają z preferencyjnego finansowania. Świadczy o tym łączna kwota wniosków o pierwszy kredyt z programu, przeznaczony na modernizację technologiczną – wyniosła ona ponad 2 mld złotych, gdzie pula środków oscylowała w granicach 600 mln złotych.
Chcemy pomagać właścicielom firm w ubieganiu się o produkty z dofinansowaniem, dlatego uruchomiliśmy bezpłatne konsultacje oraz zaangażowaliśmy profesjonalne firmy doradcze, aby przygotować skuteczny wniosek aplikacyjny – mówi Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A. nadzorująca Pion Bankowości Przedsiębiorstw.
Czytaj także: Bank Pekao uruchamia kredyt technologiczny FENG dla MŚP z dotacją do 70 procent
FENG: wnioski do 17 sierpnia ’23
Wioski można składać od 13 czerwca do 17 sierpnia 2023 roku. O dofinansowanie mogą ubiegać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy (MŚP) oraz małe spółki o średniej kapitalizacji (small mid-cap) i spółki o średniej kapitalizacji (mid-cap) prowadzące działalność na terenie Polski.
Premia może wynieść od 25 do 80 proc. w zależności od rodzaju wydatku, wielkości przedsiębiorstwa oraz lokalizacji inwestycji. Do rozdysponowania jest aż 660 mln złotych.
Co ważne, w Banku Pekao S.A. firma podlega ocenie zdolności kredytowej na samym początku ubiegania się o premię ekologiczną, a otrzymana od Banku promesa jest ważna aż 9 miesięcy.
Długi termin ważności pozwoli przedsiębiorcy na spokojne oczekiwanie na wynik konkursu w Banku Gospodarstwa Krajowego.
Czytaj także: Co warto wiedzieć o miliardach euro z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki w 2023 roku?
Bankowa oferta doradztwa unijnego
Bank Pekao S.A. oferuje przedsiębiorcom bezpłatne konsultacje w procesie aplikowania o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej oraz krajowych programów pomocowych. Oferta dotyczy zarówno dotychczasowych klientów, jak i przedstawicieli firm planujących inwestycje oparte o finansowanie preferencyjne.
Jednocześnie, we współpracy z renomowanymi firmami konsultingowymi, Bank Pekao S.A. wesprze klienta w profesjonalnym przygotowaniu wniosku aplikacyjnego. Na podstawie umowy trójstronnej klient-bank-firma doradcza, będzie nadzorował wszystkie działania mające na celu skuteczne pozyskanie środków z dotacji. Co ważne, wszelkie informacje przekazane przez klienta na temat planowanego przedsięwzięcia będą objęte tajemnicą bankową, co gwarantuje ich bezpieczeństwo. Zakontraktowana firma konsultingowa może pomóc także w rozliczeniu projektu.
Z doradcami Banku Pekao S.A. można skontaktować się za pomocą adresu e-mail: eufundsoffice@pekao.com.pl lub dedykowanej infolinii banku pod numerem: (22) 821 88 22.
Bank zaprasza także do Centrów Biznesowych MŚP i Centrów Korporacyjnych, lista znajduje się na stronie: https://www.pekao.com.pl/placowki-i-bankomaty
.