Koncert z okazji 25-lecia Związku Banków Polskich

Koncert z okazji 25-lecia Związku Banków Polskich
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W minionym roku 25-lecie swojego istnienia obchodził Związek Banków Polskich. Zwieńczeniem jubileuszu była uroczysta gala, która odbyła się 5 grudnia 2016 r. w gmachu Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Dr Przemysław Barbrich
Paweł Minkina

Filharmonia Narodowa jest dla środowiska bankowego miejscem szczególnym – ważnym, bo powstała ze środków zgromadzonych w sporej części przez środowisko bankowe i od lat tu właśnie spotykają się członkowie i przyjaciele ZBP, aby świętować kolejne jubileusze. To w tym gmachu nieodżałowany Bogusław Kaczyński w towarzystwie prezesa ZBP zapowiadał Małgorzatę Walewską artystkę o jednym z najpiękniejszych operowych głosów polskiej i światowej sceny muzycznej. To tu Zbigniew Wodecki, Ewelina Flinta czy Edyta Gepert występowali na koncertach jubileuszowych samorządu bankowego.

Nie może zatem dziwić, że i grudniowy koncert, wieńczący podsumowania obchodów 25-lecia Związku Banków Polskich odbył się w gmachu Filharmonii Narodowej. Był to punkt kulminacyjny obchodów rocznicy powołania samorządu bankowego, obchodzonych przez cały 2016 r. Wszystkie najważniejsze kongresy i konferencje, przygotowane przez ZBP, jak i te, którym patronował, nawiązywały do jubileuszu samorządu bankowego. W ich trakcie osobom zasłużonym dla polskiej bankowości wręczano wyróżnienia i nagrody. Był to ważny element podziękowania tysiącom pracowników sektora za ich wysiłek wkładany w tworzenie stabilnego i bezpiecznego sektora bankowego.

Dziś polska bankowość jest zupełnie inna niż ta, którą zastaliśmy kilkadziesiąt lat temu. Jest nowoczesna, stabilna, kreatywna i przewidywalna. Jej znakomitą kondycję zawdzięczamy przede wszystkim ciężkiej pracy setek tysięcy pracowników polskich banków. Grudniowa gala 25-lecia była nie tylko formą podziękowania, ale także okazją do ciepłych wspomnień, wymiany doświadczeń i integracji polskiego środowiska bankowego w Polsce.

Gospodarzami wieczoru byli: Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich oraz Jerzy Bańka i Mieczysław Groszek wiceprezesi ZBP. Zaś prowadził go dziennikarz Programu III Polskiego Radia – Artur Andrus. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele najważniejszych instytucji władzy publicznej w Polsce, w tym m.in. Kancelarii Prezydenta RP, Rady Ministrów (na czele z wicepremierem oraz ministrem nauki i szkolnictwa wyższego – Jarosławem Gowinem) oraz Sejmu i Senatu.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI