Komitet Stabilności Finansowej chce zwiększenia bufora Santander Bank Polska do 0,75 proc. kwoty ekspozycji na ryzyko

Komitet Stabilności Finansowej chce zwiększenia bufora Santander Bank Polska do 0,75 proc. kwoty ekspozycji na ryzyko
Źródło: Santander Bank Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komitet Stabilności Finansowej (KSF) wyraził pozytywną opinię w sprawie nałożenia na Santander Bank Polska bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym, w wysokości równoważnej 0,75% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko, podał bank. Obecnie bufor ten sięga 0,5% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko.

#KSF wyraził pozytywną opinię w sprawie nałożenia na @SantanderBankPL bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym, w wysokości równoważnej 0,75% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko #SantanderBankPolska

Bank podał dziś, że otrzymał postanowienie Komitetu Stabilności Finansowej (KSF) z 23 września 2019 r. wydane na wniosek Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w ramach prowadzonego przez KNF postępowania administracyjnego, dotyczącego przeglądu adekwatności nałożonego na bank wskaźnika bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym.

Czytaj także: PSD2: Santander Bank Polska będzie świadczyć usługi jako TPP >>>

„W wyżej wymienionym postanowieniu KSF wyraził pozytywną opinię w sprawie nałożenia na bank bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym, w wysokości równoważnej 0,75% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko” – czytamy w komunikacie.

Zgodnie z decyzją KNF z 19 grudnia 2017 roku, bank zobowiązany jest obecnie do utrzymywania bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym w wysokości równoważnej 0,5% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko.

Santander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

Źródło: ISBnews