KNF nakazał przeniesienie instrumentów finansowych z DM BPS do DM BOŚ

KNF nakazał przeniesienie instrumentów finansowych z DM BPS do DM BOŚ
Fot. stock.adobe.com / MOZCO Mat Szymański
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego nakazała przeniesienie instrumentów finansowych z Domu Maklerskiego BPS w likwidacji do Domu Maklerskiego BOŚ - podał KNF w komunikacie.

„Komisja Nadzoru Finansowego 8 marca 2024 roku wydała decyzję nakazującą przeniesienie instrumentów finansowych, środków pieniężnych, aktywów oraz dokumentów związanych z prowadzeniem rachunków i ewidencji z Domu Maklerskiego Banku BPS SA w likwidacji z siedzibą w Warszawie do Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska SA z siedzibą w Warszawie” – napisano.

Czytaj także: Bankowiec i regulator o ryzyku w sektorze bankowym

Kiedy KNF zaleca przeniesienie instrumentów finansowych?

KNF podał, że w przypadku zaprzestania prowadzenia rachunków i ewidencji instrumentów finansowych lub wykonywania innej działalności, do której firma inwestycyjna była uprawniona w związku z posiadaniem zezwolenia na prowadzenie rachunków papierów wartościowych, Komisja może nakazać tej firmie przeniesienie instrumentów finansowych, środków pieniężnych, aktywów oraz dokumentów związanych z prowadzeniem rachunków i ewidencji do innej firmy inwestycyjnej.

Czytaj także: UKNF zaleca TFI dokonanie przeglądu dotychczasowej praktyki stosowania nazw funduszy

DM BPS – DM BOŚ

„W ocenie Komisji przeniesienie instrumentów finansowych, środków pieniężnych, aktywów oraz dokumentów związanych z prowadzeniem rachunków i ewidencji z DM BPS do DM BOŚ należycie zabezpieczy interesy dotychczasowych klientów DM BPS” – napisano.

Komisja Nadzoru Finansowego podała, że przedmiotem przeniesienia są te instrumenty finansowe, środki pieniężne, aktywa oraz dokumenty, co do których osoby bądź podmioty uprawnione nie podjęły decyzji o przeniesieniu do innej firmy inwestycyjnej.

Czytaj także: Przedstawiciel KNF na Konwencie na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej 2024

Źródło: PAP BIZNES