Karty debetowe VISA dla użytkowników mPay dzięki współpracy z Planet Pay

Karty debetowe VISA dla użytkowników mPay dzięki współpracy z Planet Pay
Fot. stock.adobe.com/ollegn
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
28 lutego 2023 r. mPay podpisał ze spółką Planet Pay umowę o współpracy, która stanowi wyraz intencji stron do długoterminowej kooperacji w zakresie wydawania i obsługi kart debetowych Visa dla użytkowników aplikacji mobilnej mPay. Planowany termin startu usługi to czerwiec 2023 roku, poinformowała spółka mPay.

Karty płatnicze będą ściśle zintegrowane z systemami mPay, co umożliwi użytkownikom korzystanie z pieniędzy zgromadzonych w ramach salda konta również poza ekosystem aplikacji mobilnej.

Pieniądze będą mogły zostać wykorzystane w ramach transakcji offline, w terminalach POS, w Internecie, jak również przy płatnościach MOTO.

Intencją stron jest również, by karty były wielowalutowe i umożliwiały użytkownikom płacenie za produkty i usługi zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Czytaj także: Swish zbliża Szwedów do rzeczywistości bezgotówkowej

mPay realizuje z Planet Pay swoją strategię fintechową

– Współpraca z Planet Pay to kolejny krok realizacji naszej strategii fintechowej, która jest oparta na stopniowym poszerzaniu zakresu usług i oferty produktów możliwych do kupienia z wykorzystaniem autorskich technologii płatniczych mPay w Polsce, jak i poza jej granicami. To właśnie za wielofunkcyjność najbardziej cenią nas użytkownicy aplikacji – mówi Andrzej Basiak, prezes Zarządu mPay S.A.

– Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego chcemy, aby nasza aplikacja dała klientom możliwość wykorzystywania środków w ramach salda mPay również w innych ekosystemach. To także odpowiedź na zapotrzebowanie użytkowników. mPay staje się coraz bardziej uniwersalną aplikacją płatniczą służącą do codziennych płatności. I taki właśnie cel nam przyświeca – dodaje Karol Zielinski, członek Zarządu mPay S.A.

Czytaj takze: NBP: rosnąca wartość transakcji kartami, spada liczba bankomatów

ITCARD Fintech Lab

– W ramach grupy ITCARD, która jest właścicielem spółki Planet Pay, od 2022 roku funkcjonuje ITCARD Fintech Lab, którego celem jest świadczenie kompleksowych usługi wydawnictwa i obsługi kart płatniczych dla fintechów.

Współpraca z mPay to ważny element realizacji naszej strategii, która zakłada wdrażanie nowoczesnych produktów płatniczych dla naszych Partnerów oraz stały rozwój rynku płatności w Polsce – podkreśla Jarosław Chrzanowski, Prezes Zarządu ITCARD.

Usługi będą świadczone na rzecz użytkowników końcowych, w oparciu o zezwolenie działania w charakterze Krajowej Instytucji Płatniczej i w oparciu o należące do mPay innowacyjne technologie płatnicze.

Czytaj także: ITCARD rozpoczął kompleksową obsługę bankomatów i wpłatomatów Credit Agricole

Źródło: mPay