Kanwa Przedsiębiorczych – Złóż z nami swój biznes!

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bs.podkarpacki.02.250x764 listopada rusza półroczny projekt kierowany do przyszłych i młodych przedsiębiorców "Kanwa Przedsiębiorczych". Mecenat wszystkich działań objął Podkarpacki Bank Spółdzielczy.

Celem przedsięwzięcia jest edukacja oparta o wiedzę ekspercką dostępną w serwisie z platformą e-learningową www.kanwaprzedsiebiorczych.pl. Rozszerzeniem serwisu będzie cykl bezpłatnych ogólnopolskich konferencji, organizowanych na uczelniach partnerskich w sześciu miastach: Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Warszawie, Wrocławiu i w Krakowie.

– Naszym celem było stworzenie projektu, który będzie realnym wsparciem dla młodych ludzi. Rozpoczynamy od edukacji, by na finiszu beneficjenci mogli pochwalić się gotowym przepisem na biznes – mówi Lesław Wojtas, prezes PBSbank.

W ramach projektu zostanie uruchomiony również konkurs, którego głównym celem będzie stworzenie biznes modelu. Rejestracja do konkursu rozpocznie się 4 listopada 2013 r. Na przestrzeni sześciu miesięcy uczestnicy będą rozwiązywać zadania przygotowane przez specjalistów. Kapituła konkursu przyzna dwie nagrody główne, które zwycięzcy będą mogli przeznaczyć na stworzenie lub rozwój biznesu. Łączna pula nagród wynosi 100 000 zł.

Do tworzenia „Kanwy Przedsiębiorczych”  zostali zaproszeni eksperci specjalizujący się m.in. w startupach, marketingu, przepisach prawa, sprzedaży oraz w tworzeniu modelu biznesowego w oparciu o Canvas Business Model Generation autorstwa AlexaOsterwaldera.

Specjalistyczną wiedzą będą się dzielić praktycy biznesu, m.in. Paweł Tkaczyk, Mateusz Tułecki, Szymon Surmacz czy Michał Sadowski. Uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział w specjalistycznych warsztatach, związanych z tworzeniem i rozwojem firmy.

– Podeszliśmy bardzo poważnie do projektu. Zaprosiliśmy specjalistów, którzy od lat profesjonalnie zajmują się doradztwem w tworzeniu i rozwoju młodych firm. Chcemy pokazać przedsiębiorcom, że mają szerokie możliwości działania – zdradza Tomasz Łucek, właściciel TLConsulting i organizator projektu.

„Kanwę Przedsiębiorczych” wspiera także pochodzący z Podkarpacia dziennikarz, publicysta i radiowiec – Artur Andrus.

Szczegółowe informacje o projekcie i konkursie będą na aktualizowane na stronie projektu www.kanwaprzesiebiorczych.pl, a aktualności oraz informacje o konferencjach i dodatkowych działaniach dla czytelników serwisu będą publikowane na oficjalnym fanpage projektu.

Mecenas akcji: Podkarpacki Bank Spółdzielczy.

Sponsorzy akcji: OSHEE, ONE Press.

Partnerzy instytucjonalni akcji: Google for Entrepreneurs, Urząd Miasta Rzeszów.

Partnerzy medialni akcji: Podkarpacka Strefa Wrażeń, Marketer+, Interia.pl, SocialPress, TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Nowiny – Dziennik Codzienny, Nowiny24.pl, Mam StartUp, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Dla Studenta.

131031.pbs.400x

 Źródło: www.pbsbank.pl