Jarosław Grochowski o celach i zadaniach Strategicznej Szkoły Polskiego Sektora Bankowości Spółdzielczej

Jarosław Grochowski o celach i zadaniach Strategicznej Szkoły Polskiego Sektora Bankowości Spółdzielczej
Jarosław Grochowski, Prezes Zarządu Centrum Rozwoju Usług Zrzeszeniowych Zrzeszenia BPS Fot. CRUZ
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Związek Banków Polskich uruchomił pilotażowy projekt Strategicznej Szkoły Polskiego Sektora Bankowości Spółdzielczej - unikatowy program rozwoju menedżerów.

#JarosławGrochowski: Bankowość spółdzielcza musi skupić się na przyszłości, na kliencie i relacjach z nim, musi obsługiwać klientów i budować relacje wszędzie tam, gdzie są klienci #CRUZ #GrupaBPS #BankiSpółdzielcze

To realizacja postanowienia Konwentu na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej ze stycznia 2019 roku.

O tym, na ile projekt spełnia oczekiwania polskiego sektora bankowości spółdzielczej – tym razem opinia Prezesa Zarządu Centrum Rozwoju Usług Zrzeszeniowych Zrzeszenia BPS Jarosława Grochowskiego.

„Pełna ocena będzie możliwa w styczniu 2020 roku, po drugim i ostatnim „zjeździe”, ale już teraz mogę stwierdzić, że tematyka i dobór wykładowców jest trafny.
Wnioski, jakie wyciągam po pierwszym zjeździe, są następujące.
Bankowość spółdzielcza musi skupić się na przyszłości, na kliencie i relacjach z nim, musi obsługiwać klientów i budować relacje wszędzie tam, gdzie są klienci.
Oznacza to, że skoro klienci są „w świecie cyfrowym” − to i bankowość spółdzielcza musi tam być, aby propagując tam wartości, które przyświecają spółdzielczości − rozwijać się.”

Jarosław Grochowski

Prezes Zarządu

Centrum Rozwoju Usług Zrzeszeniowych

Zrzeszenia BPS

Centrum Rozwoju Usług Zrzeszeniowych (CRUZ) Sp. z o. o. powstała w 2011 r. z wydzielonej części Banku Polskiej Spółdzielczości S.A., w celu obsługi informatycznej Zrzeszenia BPS i Grupy BPS.

Pod koniec roku 2018 Banki Spółdzielcze objęły udziały CRUZ stając się jej współwłaścicielami.

Spółka dostarcza usługi, rozwiązania i sprzęt oraz prowadzi projekty, które dostarczają wartości dodanej bankom spółdzielczym.

Źródło: CRUZ Zrzeszenia BPS