ING Bank Śląski wdraża usługę elektronicznego portfela V.me by Visa

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

ing.250xING Bank Śląski jako pierwszy bank w Polsce rozpoczyna wdrażanie usługi elektronicznego portfela V.me by Visa. Elektroniczny Portfel ING to proste i bezpieczne rozwiązanie mające na celu wzmacnianie zaufania konsumentów do płatności online oraz zwiększenie liczby transakcji dokonywanych kartami płatniczymi w internecie.

W pilotażu V.me by Visa biorą udział pracownicy banku, którzy mogą korzystać z Elektronicznego Portfela ING w wybranych polskich sklepach internetowych. Komercyjne wdrożenie tej usługi planowane jest na początek 2014 roku, kiedy zostanie ona zaoferowana szerokiej grupie klientów oraz będzie realizowana w większej liczbie sklepów.

Połączenie dwóch marek: Visa i ING Banku Śląskiego oferującego elektroniczny portfel – jak pokazuje przykład kart płatniczych – zapewnia ogromne zaufanie konsumentów.

„Jesteśmy bankiem otwartym na nowe usługi. Chcemy oferować innowacyjne i nowoczesne rozwiązania, które są jednocześnie bezpieczne i proste w obsłudze dla klienta. Wdrożenie usługi elektronicznego portfela w naturalny sposób wpisuje się w ofertę ING Banku Śląskiego. Jest to również kolejny krok w realizacji naszej strategii, zakładającej oferowanie wachlarza wygodnych płatności internetowych i mobilnych, dopasowanych do potrzeb klientów. Mamy nadzieję, że usługa przyczyni się do wzrostu transakcji e-commerce i będzie się cieszyć popularnością wśród naszych klientów” – powiedziała Małgorzata Kołakowska, prezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Polska znajduje się w gronie czterech krajów europejskich, w których portfel elektroniczny V.me by Visa wdrażany jest najwcześniej. Tym samym ING Bank Śląski jest pierwszym w naszym kraju i jednym z pierwszych banków w Europie oferujących to rozwiązanie. Po zakończonych sukcesem pilotażach portfela V.me by Visa zostanie on udostępniony w najbliższych tygodniach przez pierwsze banki w Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii. Informacja o następnych rynkach zostanie ogłoszona w najbliższych miesiącach. Na tle Europy, w Polsce istnieje duży potencjał rozwoju płatności e-commerce, gdyż – jak wskazują dane Eurostatu za 2012 r. – udział handlu internetowego w całym handlu detalicznym wynosi w Unii Europejskiej średnio 9%, podczas gdy w Polsce tylko 3%.

„Gratulujemy ING Bankowi Śląskiemu konsekwencji we wprowadzaniu innowacji płatniczych i rozpoczęcia wdrożenia portfela elektronicznego V.me by Visa, którego funkcjonalność, łatwość oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa staną się mocnym impulsem dla rozwoju płatności e-commerce w Polsce” – stwierdziła Małgorzata O’Shaughnessy, dyrektor generalna odpowiedzialna w Visa Europe za Polskę, Czechy i Słowację.

Głównymi zaletami Elektronicznego Portfela ING i V.me by Visa jako rozwiązania ułatwiającego płatności e-commerce są wygoda i bezpieczeństwo. Te zalety wynikają m.in. z faktu, że dane karty podajemy jedynie raz, wprowadzając kartę do portfela.

Zarejestrowani użytkownicy Elektronicznego Portfela ING V.me by Visa będą mogli dokonać zakupu w trzech prostych krokach:

  1. Wybranie nowej metody płatności V.me by Visa na stronie sklepu;
  2. Zalogowanie do Elektronicznego Portfela ING;
  3. Sprawdzenie danych karty oraz zamówienia i dokonanie płatności.

Usługa jest bezpłatna. Film prezentujący usługę jest dostępny na stronie YouTube.

Do Elektronicznego Portfela ING użytkownik może wprowadzić karty debetowe, kredytowe, przedpłacone oraz charge systemów Visa i MasterCard – wydane przez różne polskie i europejskie banki.

131126.ing.portfel.01.550x309

Portfel jest chroniony wielowarstwowym systemem zabezpieczeń Visa, w tym usługą Verified by Visa opartą na technologii 3D Secure, która gwarantuje najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa dla transakcji w internecie poprzez uwierzytelnianie zarówno kupującego, jak i sprzedawcy internetowego. Przy płatności za pośrednictwem V.me by Visa nie trzeba za każdym razem podawać szczegółów kart na stronach sklepów internetowych, a poziom bezpieczeństwa transakcji jest także wyższy dzięki dedykowanemu systemowi Visa do wykrywania i zapobiegania oszustwom.

Źródło: ING Bank Śląski