Ignacy Morawski nagrodzony w konkursie na najlepszego ekonomistę

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

morawski.ignacy.01.150x225Ignacy Morawski, główny ekonomista Polskiego Banku Przedsiębiorczości zajął drugie miejsce w konkursie na najlepszego analityka makroekonomicznego organizowanego przez NBP, "Rzeczpospolitą" i Gazetę Giełdy i Inwestorów "Parkiet". Ignacy Morawski zwyciężył również w kategorii: prognozy PKB, co oznacza, że najlepiej prognozował tempo wzrostu PKB.

Gratulacje dla Ignacego. To wyjątkowa i niezwykle cenna nagroda. Cieszymy się niezmiernie, że Ignacy jest w naszym zespole, tym bardziej, że pomaga działać w tych skomplikowanych czasach nie tylko nam, ale także naszym klientom – mówi Maciej Stańczuk, prezes Polskiego Banku Przedsiębiorczości.

Ignacy Morawski pracuje w Polskim Banku Przedsiębiorczości od 2010 roku. Współpracuje z Polską Akademią Nauk, gdzie jest członkiem zespołu przygotowującego półroczny raport „Gospodarka Polski – Prognozy i Opinie”. Był dziennikarzem i publicystą ekonomicznym „Rzeczpospolitej”, pisał m.in. o polityce pieniężnej oraz rynkach finansowych. Współorganizator cyklu debat nt. przystąpienia Polski do strefy euro. Jest absolwentem nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i ekonomii Uniwersytetu Bocconi w Mediolanie. Specjalizuje się w zagadnieniach polityki pieniężnej i fiskalnej oraz ekonomii politycznej. Prowadzi blog o książkach  ekonomicznych: highbookvalue.com. Kiedy nie pisze, czyta. Kiedy nie czyta, je (włoska kuchnia), kiedy nie je – pije (włoskie wino). I szkoda mu, że Włochy upadają.

Zapraszamy do lektury naszych stałych publikacji makroekonomicznych, komentarzy Ignacego Morawskiego na naszej stronie internetowej: http://www.pbp-bank.pl/serwis-ekonomiczny/

Na Twitterze: @iggnacy

Polecamy także blog Ignacego Morawskiego: http://highbookvalue.com/

Eliza Więcław
rzecznik prasowy Polskiego Banku Przedsiębiorczości