Fundusze Fidelity wzbogacają ofertę PKO Banku Polskiego

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

fidelity.250x78PKO BP to lider polskiego rynku bankowego posiadający szeroki portfel produktów i usług zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm, korporacji oraz oferujący elitarne i kompleksowe usługi z zakresu Bankowości Prywatnej. Oferta dla najbardziej wymagających klientów została rozszerzona o możliwość inwestycji w trzy fundusze z portfela Fidelity Worldwide Investment, jednej z największych firm na świecie zarządzających aktywami.

Oferta Bankowości Prywatnej PKO Banku Polskiego oraz Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego zostanie rozszerzona dzięki porozumieniu z Fidelity Worldwide Investment. Klienci PKO BP, za pośrednictwem Domu Maklerskiego, otrzymają możliwość inwestowania w trzy nowe fundusze FF – American Fund, Global Opportunities Fund oraz Global Real Asset Securities Fund.

„Od dłuższego czasu widzimy rosnące zainteresowanie naszych klientów międzynarodowymi funduszami inwestycyjnymi. Wierzymy, że produkty Fidelity, jednej z najbardziej doświadczonych i odnoszących sukcesy firm na rynku strategicznego zarządzania funduszami spotkają się z zainteresowaniem ze strony naszych klientów, szczególnie tych, którzy chcą inwestować w zagraniczne fundusze.”- powiedział Grzegorz Zawada Dyrektor Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

Do bogatej oferty funduszy inwestycyjnych dostępnych dla klientów dołączyły następujące fundusze Fidelity:

FF American Fund – Fundusz inwestujący w Stanach Zjednoczonych mający w swoim portfelu głównie firmy o średniej i znaczącej kapitalizacji. Fundusz oferuje możliwość pełnego wykorzystania różnorodnych możliwości inwestycyjnych, które oferuje amerykańska giełda.

FF Global Opportunities Fund – to globalny fundusz inwestycyjny, którego celem jest możliwie najlepsze wykorzystanie pełnego potencjału globalnej sieci badawczej Fidelity, a w którym zarządzający może wykorzystać najlepsze i najciekawsze możliwości inwestycyjne we wszystkie sektory globalnego rynku.

FF Global Real Asset Securities Fund – to jest fundusz inwestycyjny, którego polityka zakłada inwestowanie w spółki posiadające wartościowe aktywa rzeczowe. Główne sektory inwestycyjne funduszu okazały to energetyka, przemysł, materiały i nieruchomości.

Naszą ambicją jest tworzenie wartości klienta, będąc liderem w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań inwestycyjnych i jednocześnie świadcząc najwyższy poziom obsługi klienta. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasze fundusze dołączą do oferty inwestycyjnej dostępnej dla klientów Bankowości Prywatnej PKO BP i wierzymy, że będą one źródłem długoterminowej wartości zarówno dla banku, jak i klientów.„-  powiedział Dominik Bekkewold, który odpowiada za rozwój oferty Fidelity w Polsce.

Fidelity Worldwide Investment to założona w 1969 roku niezależna międzynarodowa firma zarządzająca aktywami na całym świecie. Fidelity to globalna firma mająca swoje biura na całym świecie, której celem jest wykorzystanie najlepszych możliwości inwestycyjnych w ramach zarządzanego portfela aktywów. Fidelity uruchomiło biuro w Warszawie w 2011 roku.

Źródło: Fidelity Worldwide Investment