Ferratum Bank rozpoczyna działalność w Polsce

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

ferratum.250xFerratum Poland należy do powstałej w Finlandii w 2005 roku Grupy Ferratum, która jako pierwsza w Europie wprowadziła mobilne mikropożyczki. Od września 2012 roku częścią Grupy jest Ferratum Bank, instytucja bankowa licencjonowana w Unii Europejskiej. Po uruchomieniu usług na Słowacji Bank rozpoczyna swoją działalność na polskim rynku.

Ferratum Bank otrzymał licencję bankową 12 września 2012 roku. Licencja nadana przez Maltański Urząd Usług Finansowych (Malta Financial Services Authority) umożliwia firmie jeszcze większy rozwój i ekspansję na nowe rynki. Ferratum Bank podlega kontroli MFSA na Malcie i został dopuszczony do działalności w Polsce przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Ferratum Bank będzie oferował polskim klientom proste, przejrzyste i bezpieczne pożyczki dostępne online i offline. Do oferty Ferratum Banku włączona została dotychczasowa marka Ferratum działająca na polskim rynku – Ekspres Kasa. Ferratum Bank ma również w ofercie nową długoterminową pożyczkę na kwotę 2000 zł na 12 miesięcy. Dogłębna znajomość rynku wynikająca z dotychczasowej działalności Ferratum w Polsce umożliwia firmie szybką reakcję na stale zmieniające się potrzeby klientów, a także aktywne poszukiwanie nowych możliwości.

More than money to everyone

Lea Liigus, Chief Executive Officer Ferratum Bank mówi: „Mamy przyjemność ogłosić rozpoczęcie działalności Ferratum Bank w Polsce. Innowacyjne, szczególnie w przestrzeni bankowej,  proste i szeroko dostępne produkty będą czynnikiem wyróżniającym nas na rynku, a także zwiększającym możliwości naszych klientów. Nasze pożyczki to propozycja idealna dla osób potrzebujących krótkoterminowych bądź długoterminowych rozwiązań finansowych. Ferratum Bank umożliwi pożyczenie od 100 do 2000 zł na okres 15-60 dni poprzez Ekspres Kasę, a także od 400 do 2000 zł na okres 3-12 miesięcy, za pomocą pożyczki Ferratum Bank.”

Wszelkie procedury bankowe związane z ryzykiem, decyzją o przyznaniu pożyczki i analizą wniosku kredytowego będą podejmowane w centrali Banku na Malcie. Czas całego procesu i metody weryfikacji klientów pozostaną bez zmian.

Widzimy rosnące zainteresowanie tego typu pożyczkami na polskim rynku. Instytucja bankowa, która będzie stała za marką Ferratum pozwoli na dalszą budowę wizerunku firmy wiarygodnej i godnej zaufania” – podkreśla Krzysztof Przybysz, Ferratum Bank Country Manager.

Wierzymy, że marka Ferratum Banku przekona klientów w Polsce do korzystania z prostych, przejrzystych, a przede wszystkim bezpiecznych produktów finansowych, jakimi są pożyczki online.” – mówi Łukasz Kuleta, Ferratum Bank Marketing Manager.

Więcej informacji o Ferratum Bank: www.ferratumbank.pl

Źródło: Ferratum Bank