Ekokredyt hipoteczny w mBanku

Ekokredyt hipoteczny w mBanku
Źródło: mBank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Klienci zainteresowani kredytem hipotecznych w mBanku mogą skorzystać z oferty promocyjnej na zakup lub budowę energooszczędnej nieruchomości.

Aby skorzystać z oferty wystarczy załączyć do wniosku o kredyt Świadectwo Charakterystyki Energetycznej lub oświadczenie o projektowanej charakterystyce energetycznej, jeśli budynek jest jeszcze nieoddany do użytkowania, a następnie po zakończeniu inwestycji dostarczyć świadectwo.

Czytaj także: mBank z nową strategią: do 2025 roku chce pozyskać milion nowych klientów indywidualnych; stawia na ESG i cyberbezpieczeństwo >>>

Po przesłaniu tych dokumentów bank automatycznie obniża o 0,2 p.p. marżę lub oprocentowanie kredytu (w zależności czy jest to kredyt ze zmienną lub stałą stopą). Co w optymalnych warunkach może obniżyć ją nawet do 1,65 proc. Takie oprocentowanie bank zaproponuje klientowi, który wybrał promocję z segmentem Intensive i  ma 20 proc. wkładu własnego. mBank nie pobiera prowizji za udzielenie tego kredytu ani jego częściową, wcześniejszą spłatę.

Jak sprawdzić, czy nieruchomość jest energooszczędna?

Do sprawdzenia czy nieruchomość jest energooszczędna, bank wykorzystuje wskaźnik EP, czyli parametr, który wskazuje jakie jest roczne zapotrzebowanie budynku na nieodnawialną energię pierwotną. Wskaźnik ten podany jest w Świadectwie Charakterystyki Energetycznej lub Projektowanej Charakterystyce Energetycznej. Bank przyjmuje różne wartości tego wskaźnika w zależności od rodzaju nieruchomości i daty jego budowy. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie mBanku pod pytaniem: Jakie normy musi spełniać eko nieruchomość. 

W ciągu najbliższych lat mBank chce stać się liderem zrównoważonej bankowości i ESG oraz wspierać klientów w ekologicznych działaniach. Eko kredyt ma pomóc w realizacji tego celu.

Źródło: mBank