EGB Investments S.A. na szóstkę – kolejny raz w NewConnect Lead

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

egb.investments.s.a.250xEGB Investments S.A. - zarządzająca masowymi wierzytelnościami konsumenckimi i korporacyjnymi, decyzją Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie już po raz szósty została zakwalifikowana do prestiżowego grona NewConnect Lead. Tym razem wśród wyróżnionych znalazło się 18 spółek.

EGB Investments S.A., spółka dominująca w Grupie Kapitałowej EGB Investments, znalazła się w  gronie najdynamiczniej rozwijających się emitentów na rynku NewConnect. Spełniła zarówno wymagania dotyczące wypełniania obowiązków informacyjnych, jak i osiągania odpowiednich wskaźników rynkowych, w tym utrzymywania stabilnego kursu akcji.

EGB Investments S.A. znalazła się w segmencie NewConnect Lead już po raz szósty. To duże wyróżnienie biorąc pod uwagę fakt, że zaliczane są do niego najbardziej płynne spółki na alternatywnym rynku GPW” – mówi Krzysztof Matela, prezes Zarządu EGB Investments S.A. – „Nasze akcje cieszą się coraz większą popularnością wśród inwestorów. Staramy się także bieżąco informować naszych akcjonariuszy o wydarzeniach, które mają istotny wpływ na sytuację naszej Spółki.” – dodaje.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych aktualizuje listę spółek należących NewConnect Lead raz na kwartał. Kwalifikacja do segmentu NewConnect Lead prowadzona jest na podstawie wskaźników rynkowych za okres ostatnich sześciu miesięcy. Weryfikowane jest m.in. przestrzeganie zasad i przepisów obowiązujących na rynku NewConnect, m.in. obowiązków informacyjnych określonych w Regulaminie ASO oraz „Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na NewConnect”. Na zakwalifikowanie się do segmentu NewConnect Lead ma również wpływ płynność akcji spółki w obrocie.

Źródło: EGB Investments S.A.