Dzień Ziemi ‒ program grantowy „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO” Santander Bank Polska

Dzień Ziemi ‒ program grantowy „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO” Santander Bank Polska
Fot. stock.adobe.com flyalone
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Jak co roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, Santander Bank Polska uruchamia projekty, które pomogą zadbać o przyszłość naszej planety. Jednym z nich jest program grantowy "TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO". Projekt jest organizowany przez Fundację Santander, aby finansować oryginalne, przyjazne środowisku inicjatywy zgłaszane przez społeczności lokalne, poinformowała Bank.

22 kwietnia, jak co roku, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi, tegoroczne hasło przewodnie brzmi „Zainwestuj w Naszą Planetę”.

Akcja ma na celu promowanie postaw proekologicznych i uświadomienie ludziom jak ważne jest dbanie o dobro planety.

Działania ekologiczne Santander Bank Polska

Santander Bank Polska od lat realizuje działania na rzecz środowiska, finansując odnawialne źródła energii, edukując klientów oraz pracowników czy wspierając firmy w transformacji energetycznej.

Jesteśmy aktywni na rynku zielonego finansowania – wspieramy transformację energetyczną i inwestycje w odnawialne źródła energii

Bank przeprowadza także wiele wewnętrznych zmian, które związane są z przejściem na energię pochodzącą z OZE, ograniczeniem zużycia papieru, rezygnacją z jednorazowego plastiku czy zwiększeniem liczby zdalnych procesów.

Wszystkie te działania przybliżają bank do założonego w 2021 roku celu, jakim jest osiągnięcie w ciągu niespełna 30 lat neutralności klimatycznej.

‒ W Santander Bank Polska wierzymy, że mamy do odegrania ważną rolę w transformacji gospodarki. Dlatego jesteśmy aktywni na rynku zielonego finansowania – wspieramy transformację energetyczną i inwestycje w odnawialne źródła energii.

Dziś z okazji Dnia Ziemi nasza fundacja uruchamia kolejną edycję projektu grantowego. Wspieramy inicjatywy, które pomagają zadbać o przyszłość młodych ludzi i w ten sposób realizujemy naszą politykę Odpowiedzialnej Bankowości i Zrównoważonego Rozwoju – mówi Michał Gajewski, prezes Zarządu Santander Bank Polska.

Czytaj także: Santander Bank Polska i ICF podjęły współpracę na rzecz finansowania projektów klimatycznych

Ekologiczne rozwiązania w najbliższym otoczeniu

Fundacja Santander już po raz trzeci stawia na ekologię, przeznaczając 200 000 zł w programie grantowym „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO”. Projekt ma na celu zmianę naszego najbliższego otoczenia, stworzenie przyjaznych środowisku, zielonych stref relaksu, mini-parków czy ogrodów deszczowych przeznaczonych dla lokalnej społeczności. Najbardziej pożądane będą nowatorskie rozwiązania, odpowiadające aktualnym potrzebom mieszkańców.

Tym razem program stawia na młodzież, dlatego też inicjatywy powinny być skierowane do dzieci i młodzieży do 20. roku życia. Komisja wybierze 20 najciekawszych projektów, które zostaną dofinansowane grantami w wysokości 10 000 zł.

Fundacja Santander już po raz trzeci stawia na ekologię, przeznaczając 200 000 zł w programie grantowym „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO”

Wnioski mogą zostać złożone przez organizacje, które działają min. 2 lata, np.: fundacje, stowarzyszenia, szkoły, przedszkola.

Projekty można zgłaszać w terminie od 22 kwietnia do 23 maja 2022 r. przez aplikację internetową na stronie Fundacji: https://granty.fundacja.santander.pl/.

Regulamin oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: https://fundacja.santander.pl/.

Przeciwdziałanie marnowaniu żywności

Troska o środowisko to nie tylko wdrażanie nowych rozwiązań, ale również ograniczanie negatywnych praktyk takich jak na przykład marnowanie żywności. Fundacja Santander została partnerem strategicznym ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Lodówka na medal”, którego organizatorem jest Bank Żywności SOS w Warszawie.

Celem akcji jest zapobieganie marnowaniu jedzenia, przeciwdziałanie jego zgubnemu wpływowi na klimat oraz szerzenie wiedzy w tym temacie. Dlatego też w ramach projektu w szkołach na terenie całej Polski prowadzone są warsztaty z racjonalnego gospodarowania żywnością oraz kształtowania dobrych nawyków, skierowane do dzieci i młodzieży.

W działania zaangażowało się ponad 60 wolontariuszy, pracowników Santander Bank Polska.

Czytaj także: „Lodówka na medal” ‒ Fundacja Santander wspiera kampanię nt. zapobiegania marnowaniu żywności

Źródło: Santander Bank Polska