Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Nowym Dworze Gdańskim odwiedziły Nasz Bank

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

zulawski.bs.01.400x225Gdzie bank przechowuje pieniądze? Jak działają bankomaty? Jak obsługuje się liczarkę do pieniędzy? Tego wszystkiego przedszkolaki dowiedziały się podczas wizyty w Naszym Banku.

Na miejscu powitała je Pani Prezes Ewelina Pałubicka. Podczas wizyty opowiadała o pracy Banku. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i zadawały pytania, na które odpowiadała Pani Prezes.

Następnie udały się na wycieczkę po Banku. Zwiedziły sale konferencyjną, na której odbywają się różnego rodzaju spotkania członków Banku, szkolenia i inne ważne uroczystości. Zwiedziły salę operacyjną, odwiedziły dział kredytów i księgowości. Dowiedziały się, że pieniądze w Banku przechowywane są w skarbcu, a Bank strzeże Pan ochroniarz, który obserwuje wszystko przez kamery. Dzieci zobaczyły skąd się biorą pieniądze w ścianie, czyli zapoznały się z działaniem bankomatu. Ponadto każde dziecko miało możliwość policzenia pieniędzy liczarką do banknotów, sprawdzenia ich autentyczności w specjalnym urządzeniu oraz pod wielką lupą. Zajęcie to wzbudziło wiele emocji.

Na koniec spotkania Pani Prezes wręczyła każdemu pamiątkowy dyplom, przedszkolaki otrzymały drobne upominki firmowe w postaci ołówków z logo Banku i baloników oraz słodki pieniążek.

Pracownicy banku, serdecznie pożegnali „małych gości” a Pani Prezes zaprosiła maluchy do wzięcia udziału w konkursie zatytułowanym „Zaprojektuj swój wymarzony pieniążek”. Oczywiście najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone  i będzie je można zobaczyć na stronie internetowej Banku.

Źródło: www.zulawskibs.pl