Dorota Adamczyk awansuje na członka zarządu ds. operacyjnych w Autenti

Dorota Adamczyk awansuje na członka zarządu ds. operacyjnych w Autenti
Dorota Adamczyk. Źródło: Autenti
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Autenti przechodzi kluczowe zmiany organizacyjne, aby wzmocnić swoją pozycję lidera na rynku fintech. Jednym z kroków na tej drodze jest awans Doroty Adamczyk, dotychczasowej Director of Planning and Performance in SaaS Sales Operations, na stanowisko członka zarządu ds. operacyjnych. To strategiczne posunięcie, poparte przez Radę Nadzorczą oraz inwestorów, stanowi potwierdzenie uznania dla profesjonalizmu Doroty Adamczyk i jej znaczącego wkładu w rozwój firmy. Jako pierwsza kobieta w zarządzie Autenti, Dorota wnosi unikatowe doświadczenie i perspektywę, które są kluczowe dla dalszego rozwoju naszej obecności na rynku europejskim, poinformowała Firma.

Jako Director of Planning and Performance in SaaS Sales Operations, Dorota Adamczyk wykazała się zdolnością efektywnego planowania i wdrażania strategii.

Doprowadziła do optymalizacji pracy podległych zespołów, wzrostu przychodów i osiągnięcia wyznaczonych celów biznesowych poprawiając kluczowe wskaźniki w firmie.

Czytaj także: Prezes Zarządu Autenti o ekspansji zagranicznej firmy

Rola Doroty Adamczyk w Autenti

W swojej nowej roli COO, Dorota Adamczyk skupi się na dalszym usprawnianiu współpracy między marketingiem, sprzedażą i zespołami produktowymi.

Będzie dążyła do wprowadzenia bardziej efektywnych procesów decyzyjnych, opartych na danych, aby wspierać rozwój produktów i strategii sprzedaży. Jej celem będzie optymalizacja zasobów wokół przychodów, skalowanie biznesu oraz wzmocnienie obecności firmy na rynkach polskim i DACH.

Komentarz Doroty Adamczyk – „Autenti posiada wszystkie niezbędne elementy, aby odnieść znaczący sukces na rynkach europejskich, podobnie jak to ma miejsce w Polsce: technologię, która przynosi realną wartość dla biznesu i środowiska oraz zaangażowanych ludzi na pokładzie.

Dla mnie możliwość objęcia roli COO w takiej firmie to ogromne wyróżnienie, ale także duża odpowiedzialność. Równocześnie jestem przekonana, że wraz z zespołem Autenti osiągniemy nasze cele”.

Czytaj także: PKO Leasing: klienci mogą już zdalnie podpisywać umowy na platformie Autenti

Doświadczenie i kompetencje

Przed dołączeniem do Autenti Dorota Adamczyk pełniła kluczowe role w Grupie Wyborcza.pl/Agora, gdzie jako Chief Digital Revenue Officer podwoiła cyfrowe przychody firmy i zwiększyła liczbę aktywnych subskrypcji do 300 tysięcy.

Jej inicjatywy skupione na wzroście przychodów, rozwoju obszaru subskrypcji oraz wzroście fundamentalnych KPI były kluczowe dla cyfrowej transformacji i wzrostu organizacji.

Wykształcenie i rozwój kariery

Dorota Adamczyk ukończyła studia w zakresie stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim i zdobyła tytuł MBA na Politechnice Warszawskiej, specjalizując się w transformacji cyfrowej.

Czytaj także: Autenti dołączyło do konsorcjum naukowo-dydaktycznego Cyber Science przy Uniwersytecie Śląskim

Źródło: Autenti