Do wszystkich banków w Polsce!

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

dokument.pioro.01.400x300KOCHANI BANKOWCY!

W Roku Kanonizacji Ojca św. Jana Pawła II podczas XXIX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Bankowców na Jasnej Górze, Duszpasterstwo Bankowców w Poznaniu zgłosiło inicjatywę przyjęcia św. Jana Pawła II na patrona Ogólnopolskiej Rodziny Bankowej.

Zaproponowano też „łańcuch modlitewny” dla całej Polski w dniu wspomnienia św. Jana Pawła II – 22 października 2014 roku. Zaproszenie przyjęte było oklaskami, co oznaczało wyrażenie zgody przez zebranych (ok. 5 tys.) pielgrzymów.

Pragniemy przypomnieć i zaprosić do tej wspólnej modlitwy różańcowej – podejmijmy przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Polski i św. Jana Pawła II modlitewne intencje: za rodziny bankowe, za naszych duszpasterzy i wszystkich uczestników duszpasterstwa bankowców, za pracowników i kierownictwo banków w Polsce, ale także otoczmy modlitwą naszych gospodarzy na Jasnej Górze – ojców Paulinów. Módlmy się szczególnie o pozyskanie w szeregi naszych duszpasterstw nowych, młodych duchem pracowników banków. Jan Paweł II mówił do młodych ludzi w Buenos Aires w 1985 roku „Drodzy młodzi (…) wezwanie Chrystusa odnosi się nie tylko do zakonnic, zakonników i kapłanów. On wzywa wszystkich (…) i dalej: „to wy już niedługo staniecie się twórcami nowych społeczeństw, to wy zadecydujecie o obrazie tego świata”.

Zjednoczmy się, zorganizujmy spotkania dla bankowców w swoich miastach i wioskach, w tym wyznaczonym dniu (22 października) między godziną 17.00 a 18.00. Niech ten dzień wspólnego duchowego spotkania bankowców w całej Polsce wpisze się na stałe do naszych planów duszpasterskich. Zapraszamy wszystkich! Bądźmy wszyscy razem, rozpocznijmy „szturm” modlitewny. Niech Bóg nam błogosławi!

Maryjo, Królowo Polski módl się za nami!
Św. Janie Pawle II módl się za nami!

Serdecznie wszystkich pozdrawiam, a nasze wspólne dzieło polecam w gorącej modlitwie.

Zaproszenie.

w imieniu Duszpasterstwa Bankowców w Poznaniu
Jolenta Strabel – koordynator