Dlaczego wpłatomaty są atrakcyjne dla banków spółdzielczych i ich klientów?

Dlaczego wpłatomaty są atrakcyjne dla banków spółdzielczych i ich klientów?
Jolanta Sadowska, IT CARD
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
O tym, w jaki sposób banki spółdzielcze wprowadzają dla swoich klientów możliwość wpłacania gotówki poza placówkami bankowymi mówi Jolanta Sadowska, Dyrektor Biura Projektów Strategicznych w Pionie Sprzedaży IT CARD Centrum Technologii Płatniczych SA.

W ostatnich latach coraz częściej zamiast wpłacać gotówkę w oddziałach banków komercyjnych, robimy to w urządzeniach nazywanych wpłatomatami czy recyklerami. Taki jest trend rynkowy.

Jak mówi Jolanta Sadowska, takie urządzenia mają od kilku lat banki spółdzielcze, ale tylko część z nich potraktowała wpłatomaty jako rozwiązania pozwalające na zastąpienie obsługi gotówkowej w okienku bankowym.

Trzy tysiące wpłatomatów

Aby klienci chętnie korzystali z wpłatomatów konieczna jest odpowiednia akcja informacyjna skierowana do klientów banków spółdzielczych.

Klient powinien dowiedzieć się, że taka usługa jest bezpieczna, wygodna i dostępna przez 24 godziny na dobę, a środki zdeponowane w bankomacie natychmiast znajdują się na rachunku bankowym klienta.

Obecne rozwiązania pozwalają na korzystanie z wpłatomatów przez wszystkich klientów banków spółdzielczych. Możliwe jest też wpłacanie gotówki w urządzeniach Planet Cash. To oznacza, że klienci banków spółdzielczych mają do dyspozycji ok. 3 tysięcy urządzeń w całej Polsce.

Wpłaty tanie i wygodne

W ostatnim czasie wprowadzono możliwość korzystania przez klientów banków komercyjnych z wpłatomatów znajdujących się w sieci banków spółdzielczych.

To rozwiązanie cieszy się dużym zainteresowaniem wszystkich klientów, bowiem urządzenia te znajdują się nawet w najmniejszych miejscowościach w kraju.

Zdaniem Jolanty Sadowskiej, jeśli wpłacanie gotówki do wpłatomatów byłoby wyraźnie tańsze dla klientów niż dokonywanie wpłat w okienku bankowym, to popularność wpłatomatów wśród klientów banków spółdzielczych byłaby znacznie większa niż w tej chwili.

Źródło: aleBank.pl