Diebold Nixdorf zdobył dwie nagrody Global Banking & Finance Awards® 2024

Diebold Nixdorf zdobył dwie nagrody Global Banking & Finance Awards® 2024
Fot. stock.adobe.com / monticellllo
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Diebold Nixdorf, globalny lider w dziedzinie innowacji technologicznych dla bankowości, został wyróżniony dwiema nagrodami w prestiżowym konkursie dla innowatorów branży finansowej. Zaawansowane rozwiązania technologiczne, w tym bankomaty z zamkniętym obiegiem gotówki DN Series, od wielu lat skutecznie wspierają polskie banki w ich dążeniu do cyfryzacji i automatyzacji. Światowy trend w procesie umacniania się gotówki jest kolejnym obszarem, w którym Diebold Nixdorf odgrywa kluczową rolę, poinformowała Spółka.

Diebold Nixdorf zdobył dwie nagrody Global Banking & Finance Awards® dla najlepszego dostawcy rozwiązań technologicznych dla bankowości w Europie w 2024 r. oraz w tej samej kategorii – nagrodę Excellence in Innovation.

W kontekście polskiego rynku to szczególnie ważne wyróżnienie, ponieważ pokazuje stabilizującą się potrzebę poprawiania lokalnych procesów obsługi gotówkowej. Polska, w której gotówka wciąż odgrywa kluczową rolę, stoi przed wyzwaniem rosnących kosztów jej obsługi oraz wyzwań infrastrukturalnych.

Diebold Nixdorf oferuje innowacyjne rozwiązania samoobsługowe, których celem jest nie tylko zwiększenie wygody i bezpieczeństwa transakcji, ale także efektywność operacyjną, ułatwiającą dostęp do gotówki i redukującą koszty dla operatorów.

Czytaj także: Raport „Cyfrowa twierdza” o cyberbezpieczeństwie klientów w sektorze finansowym

Stabilność finansowa Diebold Nixdorf podstawą zaufania

Diebold Nixdorf umacnia swoją pozycję jako stabilny i rzetelny partner dla polskich instytucji finansowych. Uznanie kompetencji merytorycznych firmy oraz jej zaplecza technologicznego, i to na arenie międzynarodowej, potwierdzają stabilność finansową firmy, co jest kluczowe dla budowania zaufania wśród partnerów technologicznych na polskim rynku.

– Za nami rok niezwykle wytężonej pracy wielu zespołów. Chcieliśmy dowieść, że pomimo wielu wyzwań w 2023, nasza pozycja jako lidera w automatyzacji, cyfryzacji i transformacji sektora bankowego jest nadal aktualna. Ta nagroda jest tego dowodem.

W minionym roku nasze zaangażowanie w innowacje i doskonalenie usług serwisowych, przyniosło nam nie tylko wspomniane nagrody.

Tomasz Rokita

Odzyskaliśmy również stabilność finansową, która pozwala nam optymistycznie planować kolejny rok. Dzięki ciągłej pracy naszych zespołów nad rozwojem produktów i usług, sprostaliśmy potrzebom rynku – komentuje Tomasz Rokita, dyrektor zarządzający pionu Polska, Ukraina, Węgry w Diebold Nixdorf Sp. z o.o.

Technologie bankowe w ostatnich latach musiały nadążyć najpierw za trendem związanym z odejściem od gotówki, a następnie poradzić sobie z bardzo szybkim zwrotem w kierunku przywracania jej roli.

Komplikacje związane z obsługą gotówki w otoczeniu, które musi się zmierzyć z poważnymi wyzwaniami infrastruktury, również znacznie wpływają na końcowych użytkowników. Ten zwrot w usprawnienia przepływu gotówki nie tylko zwiększa zaangażowanie klientów w transformację cyfrową, ale także mobilizuje do współdziałania wielu podmiotów biznesowych, takich jak Diebold Nixdorf.

Czytaj także: GenAI: sektor bankowy będzie jednym z największych beneficjentów

O konkursie Global Banking & Finance Review®

Global Banking & Finance Review® jest prestiżowym internetowym i drukowanym magazynem dla sektora bankowego i finansowego. Nagrody Global Banking & Finance Awards® zostały stworzone w celu docenienia firm, które wyróżniają się w poszczególnych obszarach specjalizacji i mają wpływ na globalną społeczność finansową.

Nagrody przyznawane przez czasopismo są jednymi z najbardziej cenionych wyróżnień w branży bankowej i finansowej.

Pokazują innowacyjność, osiągnięcia, strategię, postęp i nadchodzące zmiany w sektorze finansowym.

O Diebold Nixdorf

Diebold Nixdorf automatyzuje, digitalizuje i przekształca sposób, w jaki ludzie bankują i robią zakupy.

Jako partner większości ze 100 największych instytucji finansowych na świecie i 25 największych globalnych sprzedawców detalicznych, łączy zintegrowane rozwiązania w cyfrowych i fizycznych kanałach komunikacji.

Rozwiązania i usługi DN nastawione są na wygodę, bezpieczeństwo i wydajność dla milionów konsumentów z bardzo różnych obszarów kulturowych na całym świecie.

Firma jest obecna w ponad 100 krajach i zatrudnia około 21 000 pracowników.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.DieboldNixdorf.com.

Źródło: Diebold Nixdorf