Dariusz Mazurkiewicz został Wizjonerem Rynku IT w Rankingu IT@BANK 2023 Miesięcznika Finansowego BANK

Dariusz Mazurkiewicz został Wizjonerem Rynku IT w Rankingu IT@BANK 2023 Miesięcznika Finansowego BANK
IT@BANK 2023: Ranking MF BANK - laureaci. Fot. Karol Zapała
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Podczas IT@BANK 2023 odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom rankingu firm informatycznych pracujących na potrzeby sektora finansowego.

Jak co roku – oprócz nagrody głównej w rankingu IT@BANK – przyznano wyróżnienia w kategoriach dodatkowych tj.:

Najbardziej efektywna firma IT;

Firma IT o największym potencjale rozwojowym;

Lider rozwiązań IT dla instytucji finansowych;

Lider rozwiązań IT dla banków spółdzielczych;

Instytucja finansowa – Lider innowacyjności według firm IT;

Wizjoner Rynku IT oraz Produkt Roku.

Nagrody wręczali redaktor naczelny Miesięcznika Finansowego BANK Paweł Minkina oraz prezes Związku Banków Polskich dr Tadeusz Białek.

Ranking IT@BANK 2023 Miesięcznika Finansowego BANK  laureaci

NAGRODA GŁÓWNA

W tym roku tryumf odniosła firma Asseco Poland SA, tym samym spółka ta została najbardziej wszechstronną firmą IT w rankingu.

Nagrodę odebrał Marek Lulka, dyrektor Pionu Banków Spółdzielczych oraz dyrektor Działu Sprzedaży w Pionie Banków Komercyjnych, Asseco Poland.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA IT

Tytuł Najbardziej efektywnej firmy IT otrzymała – Sii Polska Sp. z o.o.

Nagrodę odebrał Marek Hewelke, dyrektor Regionalny w Warszawie, Sii Polska.

FIRMA IT O NAJWIĘKSZYM POTENCJALE ROZWOJOWYM

W kategorii potencjału rozwojowego zwyciężyła firma Sii Polska Sp. z o.o.

Nagrodę odebrał Marek Hewelke, dyrektor Regionalny w Warszawie, Sii Polska.

LIDER ROZWIĄZAŃ IT DLA INSTYTUCJI FINANSOWYCH

Zwycięzcą tegorocznego rankingu firm IT działających na rzecz sektora finansowego, podobnie jak przed rokiem, została firma Zakład Usług Informatycznych Novum sp. z o.o.

Laureata reprezentował Zbigniew Forenc, wiceprezes, Zakład Usług Informatycznych NOVUM Sp. z o.o.

LIDER ROZWIĄZAŃ IT DLA BANKÓW SPÓŁDZIELCZYCH

Redakcja „Miesięcznika Finansowego BANK” kontynuuje tradycję oddzielnego zestawiania firm pracujących na potrzeby banków spółdzielczych – ranking ten prezentowany jest już po raz dziewiąty.

Najwięcej punktów w kategorii pozycja firm w sektorze banków spółdzielczych zdobyła firma – Zakład Usług Informatycznych Novum sp. z o.o.

Nagrodę odebrał Zbigniew Forenc, wiceprezesa, Zakład Usług Informatycznych NOVUM Sp. z o.o.

INSTYTUCJA FINANSOWA – LIDER INNOWACYJNOŚCI WEDŁUG FIRM IT

Największą estymą wśród firm IT cieszy się: ING Bank Śląski S.A.

Nagrodę odebrał Sławomir Soszyński, wiceprezes zarządu, ING Bank Śląski.

WIZJONER RYNKU IT

Laureatem nagrody indywidualnej Rankingu IT@BANK 2023 został Dariusz Mazurkiewicz, prezes zarządu Polskiego Standardu Płatności.

Dariusz Mazurkiewicz od lat konsekwentnie rozwija markę, która jest najpopularniejszą metodą płatności w Polsce, i z której regularnie korzysta już ponad 14 milionów osób. W ciągu tego czasu Polacy docenili bezpieczeństwo, wygodę oraz szybkość oferowanych usług – ponad połowa z nich wybiera BLIKA najczęściej jako formę rozliczeń.

Od stycznia do sierpnia 2023 roku wykonali oni 1 miliard transakcji, ustanawiając tym samym nowy rekord. BLIK – lokalna metoda płatności przez ostatnie 8 lat stale się rozwija i zwiększa swoją obecność na rynku, w niektórych segmentach przewyższając globalnych i dobrze znanych graczy rynkowych.

W ciągu ostatniego roku prezes Dariusz Mazurkiewicz oraz zespół BLIKA intensywnie realizowali strategie ekspansji zagranicznej. W sierpniu 2022 roku podpisana została umowa na zakup słowackiej spółki VIAMO, z kolei w grudniu 2022 roku powstała spółka BLIK Romania. Dzięki podjętym działaniom marka staje się bardziej widoczna na europejskich rynkach. Dariusz Mazurkiewicz aktywnie działa, aby upowszechnić płatności mobilne oraz jeszcze bardziej rozwinąć system BLIK.

Konsekwentna praca Dariusza Mazurkiewicza i dynamiczny rozwój BLIKA spotkało się nie tylko z uznaniem użytkowników i całego rynku, ale także zwiększyło jego znaczenie jako systemu płatności. W 2023 roku Narodowy Bank Polski zaklasyfikował BLIKA do kategorii „istotnych systemów płatności detalicznych”.

PRODUKT ROKU

W tym roku tytuł Produktu roku został przyznany aplikacji mObywatel 2.0.

IT@BANK 2023, Ranking MF BANK ,Produkt Roku
IT@BANK 2023: Ranking MF BANK. Fot. Karol Zapała

Nowa wersja aplikacji rządowej mObywatel, poszerza i ułatwia dostęp do cyfrowych usług publicznych. Pojawił się w niej nowy dokument – mDowód, którym można potwierdzić swoją tożsamość tak samo jak tradycyjnym dowodem osobistym lub paszportem np. w urzędach, notariusza, zawierając umowy.

Dodano także m.in. pilotaż usługi ePłatności, w ramach której do uiszczenia opłat administracyjnych (np. za nieruchomości, dokumenty) można korzystać z BLIK. Dla firm ważnym rozwiązaniem jest z kolei dedykowany komponent BackSystem, który umożliwia m.in. potwierdzanie tożsamości klientów i kontrahentów.

Nagrodę odebrał minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: Miesięcznik Finansowy BANK