Credit Agricole sponsorem Przeglądu Nowego Kina Francuskiego

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

konferencja.01.250x167Credit Agricole Bank Polska zaangażował się we wsparcie ogólnopolskiego Przeglądu Nowego Kina Francuskiego. Tym samym bank podkreśla swoje francuskie korzenie i przynależność do Grupy Crédit Agricole, jednego z największych banków uniwersalnych w Europie.

Przegląd Nowego Kina Francuskiego to drugie po Dniach Krajów Francuskojęzycznych wydarzenie promujące kulturę francuską, w które angażuje się Credit Agricole.

Bank wspiera kulturę francuską w Polsce ponieważ stoi za nim francuski akcjonariusz – Grupa Crédit Agricole. Działania te przyczyniają się do kreowania pozytywnego wizerunku Francji w Polsce oraz budowania pozytywnych relacji pomiędzy narodami. Dodatkowo mecenat ten jest zgodny z wartościami banku i wpisuje się w jego strategię: Jesteśmy pewni, że finansowanie kultury jest skutecznym narzędziem kreowania wizerunku oraz budowania społecznego zaufania do instytucji finansowych – podkreśla Izabela Mościcka, dyrektor Departamentu Public Relations w Credit Agricole.

Przegląd Nowego Kina Francuskiego odbywa się od 4 lat. Ideą festiwalu jest prezentacja nowych filmów francuskich, które zostały dobrze przyjęte we Francji i nie były jeszcze pokazywane w Polsce. W tegorocznej edycji Przeglądu organizatorzy pokażą 10 filmów łącznie w 11 miastach: Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Zamościu, Katowicach, Olsztynie, Gdańsku, Krakowie i Szczecinie.

Na uwagę zasługuje szczególnie obraz otwierający festiwal – „Kraul”, laureat nagrody Europa Cinemas na Festiwalu w Wenecji 2012. Projekcji filmu towarzyszy spotkanie z reżyserem. Warto też zwrócić uwagę na film „Thérèse Desqueyroux”. To osadzona w latach 20. XIX wieku historia kobiety próbującej przełamać obowiązujące konwenanse. W filmie występują m.in. Audrey Tautou, Gilles Lellouche i Anaïs Demoustier.

Po raz pierwszy organizatorzy Przeglądu zdecydowali się pokazać film dla dzieci. Jest to animacja „Kot w Paryżu” w 2012 roku nominowana do Oskara. Towarzyszą jej warsztaty artystyczne dla dzieci od lat 8.

Przegląd Nowego Kina Francuskiego rozpoczyna się 8 maja w Warszawie, a kończy 27 czerwca w Szczecinie.

Organizatorem festiwalu jest Instytut Francuski w Polsce i Gutek Film.

130509.przeglad.plakat.01

Źródło: Credit Agricole Bank Polska