Credit Agricole ponownie stawia na proste oszczędzanie

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

credit.agricole.250x54Pakiety kont PROSTOoszczędzających także w pierwszym kwartale 2013 roku posłużą Credit Agricole do umacniania pozycji banku uniwersalnego. Wraz z początkiem nowego roku bank ponownie zachęca klientów do skorzystania ze swojej propozycji, oferując im obniżenie wydatków na domowe rachunki o 10 procent oraz wypłatę premię, jeśli zdecydują się skorzystać z usługi "Oszczędzam na okrągło."

Bezpłatne przelewy internetowe, Indywidualna Linia Kredytowa, usługa ułatwiająca oszczędzanie oraz karty umożliwiające płatności zbliżeniowe to wspólne elementy trzech pakietów kont PROSTOoszczędzających, które Credit Agricole Bank Polska wprowadził do oferty w październiku 2012 r.

Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM bank proponuje klientom o wyższych dochodach. Z kolei konto PROSTOoszczędzające PLUS to produkt dla aktywnych użytkowników internetu, którzy tylko okazjonalnie korzystając z usług placówek. Natomiast osobom o miesięcznych wpływach wynoszących mniej niż 1500 zł, i którym karta debetowa służy głównie do wypłacania gotówki, Credit Agricole oferuje Konto PROSTOoszczędzające.

Bank nadal zachęca klientów do oszczędzania „metodą małych kroków”. Jeśli posiadacz konta PROSTOoszczędzającego zdecyduje się „Oszczędzać na okrągło”, to wtedy wszystkie transakcje bezgotówkowe, jakich będzie dokonywał kartą debetową, spowodują zaokrąglenie wydanej kwoty i przekazanie kwoty zaokrąglenia na Rachunek Oszczędzam. Klient sam wybiera, ile ma wynosić wielkość zaokrąglenia – może wybrać 50 groszy, 1 lub 5 zł.
Jędrzej Marciniak, członek zarządu Credit Agricole Bank Polska, odpowiedzialny za pion marketingu, podkreśla:
W strategii na najbliższe lata założyliśmy, że dołączymy do grona najlepszych  banków uniwersalnych. Wprowadzenie pakietów kont PROSTOoszczędzających było ważnym krokiem na drodze do realizacji naszych zamierzeń, gdyż to właśnie konta osobiste są podstawą budowania długotrwałej relacji z klientem.  Jestem przekonany, że w tym roku  w zwiększeniu liczby prowadzonych przez nasz bank kont pomogą nam aktualne promocje, a więc „Oszczędzam na rachunkach” i „Jeszcze więcej oszczędzam na okrągło”.

„Oszczędzam na rachunkach” to promocja przygotowana z myślą o klientach,  którzy pomiędzy 12 stycznia, a 28 lutego otworzą konto PROSTOoszczędzające PLUS lub PROSTOoszczędzającego PREMIUM. Dzięki niej bank obniży ich  właścicielom rachunki za wodę*, energię elektryczną, gaz, dostęp do internetu, telefon komórkowy i stacjonarny.

Mechanizm promocji polega na tym, że płatności, które zostaną nią objęte, będą powodowały naliczenie na rachunku konta dodatkowych odsetek, stanowiących równowartość 12,35 proc. kwoty danego rachunku. Od tej kwoty zostanie odjęty podatek od zysków kapitałowych, a więc na rachunek klienta trafi okrągłe 10 proc. zrealizowanej płatności. Odsetki promocyjne będą księgowane na rachunku konta bezpośrednio po wykonaniu płatności, a klient od razu będzie mógł z nich skorzystać. Ich maksymalna wysokość to 200 zł w trakcie trwania całej promocji.

W przypadku „Jeszcze więcej oszczędzam na okrągło” bank powiększa środki, które posiadacze nowych pakietów kont zaoszczędzili dzięki usłudze „Oszczędzam na okrągło”. Przez 3 miesiące, od momentu przystąpienia klienta do promocji, trwającej do 28 lutego, wszystkie uzyskane przez niego zaokrąglenia, przekazane w danym miesiącu kalendarzowym na Rachunek Oszczędzam, Credit Agricole powiększy o dodatkowe odsetki, stanowiące równowartość 10 proc.** sumy zaokrągleń. Maksymalna kwota brutto odsetek promocyjnych to 50 zł każdego miesiąca.

Szczegółowe warunki promocji dostępne są na stronie www.credit-agricole.pl, w placówkach oraz na infolinii banku – 801 33 00 00.

** wodę bieżącą i/lub podgrzanie wody i/lub odprowadzenie ścieków
** stanowiące równowartość 10 proc. sumy zaokrągleń pomniejszonej o podatek od zysków kapitałowych.