Co Polak kupi przed Euro 2012?

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kibice.01.250x167Szaleństwo Euro 2012 rozpoczyna się na dobre - przed nami wiele dni piłkarskich emocji. Większość mężczyzn nie wyobraża sobie tego czasu bez piwa, papierosów i słonych przekąsek.

Według raportu „ODIDO – Rodzinne zakupy za rogiem” na Euro 2012 mężczyźni planują przede wszystkim kupno artykułów, takich jak napoje alkoholowe czy papierosy. Taki zakup zadeklarowało aż 42% ankietowanych. Dodatkowo 16 % ankietowanych będzie spożywało niezbyt zdrowe słone przekąski.

Mężczyźni z niepokojem zareagowali na plotki, które pojawiły się ostatnio w mediach internetowych. Spekulacje dotyczą braku piwa w sklepach podczas mistrzostw – według nich nie będzie wystarczającej ilości piwa dla części kibiców. Internauci obawiają się, że mogą wystąpić problemy z dystrybucją i dostarczeniem złocistego napoju do sklepów na czas. Być może dlatego właśnie ponad połowa badanych Polaków oznajmiła, że planuje zakupić alkohol „na zapas”.

Panie zdają się podchodzić do problemu z dystansem – ponad 77 % ankietowanych kobiet oznajmiło, że nie planuje dodatkowych zakupów podczas Euro 2012 (raport „ODIDO – Rodzinne zakupy za rogiem”). Jedynie 9 % z nich deklaruje, że wybierze się na zakupy w celu nabycia produktów takich jak papierosy i alkohol.

120602.co.polak.kupi.550x410

Raport „ODIDO – Rodzinne zakupy za rogiem” został opracowany na podstawie badania Omnibus na reprezentatywnej grupie Polaków (n=968), kwiecień 2012 r.

Katarzyna Słupek