Cinkciarz.pl wprowadza kartę wielowalutową i liczy na współpracę z bankami

Cinkciarz.pl wprowadza kartę wielowalutową i liczy na współpracę z bankami
Źródło: Cinkciarz.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
O planach rozwojowych portalu Cinkciarz.pl z Piotrem Kicińskim, wiceprezesem firmy rozmawia Karol Mórawski.

Piotr Kiciński: Z bankami współpracujemy od samego początku istnienia portalu #Cinkciarz.pl, ponieważ to dzięki rachunkom w wielu bankach jesteśmy w stanie procesować transakcje klientów szybko i bezpiecznie @CinkciarzPL

Karol Mórawski: Niedawno wprowadzili Państwo do swojej oferty kartę wielowalutową, przygotowaną wspólnie z Visa. Czy ten instrument płatniczy może być w pełni wykorzystywany podczas zakupów na zagranicznych platformach e-commerce, jak Alibaba czy Amazon?

Piotr Kiciński: Oczywiście. Co więcej, korzystanie z karty wielowalutowej dostępnej na Cinkciarz.pl to nawet do 10% oszczędności przy zakupach na zagranicznych platformach e-commerce, takich jak Aliexpress, eBay czy Amazon. Dlaczego?

Przy wyborze PLN jako waluty płatności, platformy naliczają dodatkową marżę do zakupów (swoją lub partnera). Płacąc naszą kartą i wybierając np. walutę USD, nie płacimy tej dodatkowej marży, dzięki czemu nasze zakupy kosztują mniej!

Według naszych badań różnica w cenie produktu sięga nawet 10%. Należy jedynie pamiętać, aby kupując np. na Aliexpress nie zmieniać waluty płatności na PLN.

Warto także wspomnieć, że nasza karta automatycznie rozpozna walutę transakcji i przeliczy ją po atrakcyjnym kursie, więc nie trzeba posiadać środków np. w USD na karcie.

Jak układa się współpraca z bankami, jako potencjalnymi partnerami dla Cinkciarza?

Z bankami współpracujemy od samego początku istnienia portalu Cinkciarz.pl, ponieważ to dzięki rachunkom w wielu bankach jesteśmy w stanie procesować transakcje klientów szybko i bezpiecznie.

Myślę, że mimo tego, że pewne części naszej oferty, tak jak np. karty wielowalutowe, są konkurencyjne, taka współpraca jak najbardziej jest możliwa i bardzo na to liczymy w przyszłości.

Czy poza planowaną możliwością podpięcia karty do Apple Pay i Google Pay w pierwszym kwartale 2021 roku, rozważane są też wdrożenia innych systemów płatności mobilnych?

Tak, planujemy również wdrożyć Garmin Pay. Jesteśmy też otwarci na inne systemy.

W jakim stopniu rozwiązania oferowane przez Cinkciarza spełniają wymogi dyrektywy PSD2?

Usługi płatnicze udostępnione w portalu finansowym Cinkciarz.pl są zgodne z wymogami dyrektywy PSD2.

Wprowadziliśmy mechanizm tzw. silnego uwierzytelnienia, którego wymagamy m.in. przy dokonywaniu przez użytkownika następujących czynności:

  • uzyskiwaniu dostępu do konta (przez stronę internetową lub aplikacje mobilne) – uwierzytelnienie użytkownika,
  • inicjowaniu transakcji płatniczej – autoryzowanie transakcji,
  • przeprowadzaniu czynności, która może wiązać się z ryzykiem nadużyć. Może to być np. edycja danych osobowych, zmiana numeru telefonu czy adresu mailowego.

Czy Cinkciarz aktualnie wykorzystuje, ewentualnie planuje wdrożenie technologii uwierzytelniania biometrycznego w aplikacji mobilnej?

 Uwierzytelnianie biometryczne wdrożyliśmy już kilka lat temu w aplikacjach Wymiana Walut, jak i Przekazy Pieniężne, zarówno w formie weryfikowania się odciskiem palca, jak i faceID na iPhone.

Uwierzytelnianie biometryczne stosujemy w operacjach wymagających silnego uwierzytelnienia. Ta technologia także jest dostępna w nowo udostępnionej aplikacji Karty Wielowalutowe.

Czytaj także: Cinkciarz.pl wprowadza kartę wielowalutową Visa z aplikacją mobilną

Źródło: aleBank.pl