Certyfikat „HR Najwyższej Jakości” dla BNP Paribas Banku Polska

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pracownicy.01.400x271Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami przyznało Bankowi BNP Paribas certyfikat "HR Najwyższej Jakości". Certyfikat otrzymują firmy stosujące praktyki zarządzania kapitałem ludzkim zgodne z najwyższymi standardami.

Procedura certyfikacyjna stosowana przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami opiera się na obiektywnym badaniu, podczas którego analizowana jest polityka zarządzania kapitałem ludzkim w danej firmie. Weryfikowane są m.in. takie obszary HR jak: rekrutacja, szkolenia i rozwój, motywacja i wynagradzanie, ocena pracownicza, komunikacja wewnętrzna, czy struktura zatrudnienia.

Bank BNP Paribas Polska pozytywnie przeszedł proces weryfikacji i znalazł się w tym roku w gronie 31 firm wyróżnionych certyfikatem „HR Najwyższej Jakości”.

Otrzymany certyfikat to potwierdzenie, że nasza polityka zarządzania kapitałem ludzkim spełnia najwyższe standardy rynkowe. Rozumiemy, że długofalowy sukces organizacji w znacznej mierze zależy od satysfakcji zatrudnionych w niej pracowników, a także spojrzenia na politykę kadrową jako fundamentu przedsiębiorstwa – mówi Marta Oracz, członek Zarządu, dyrektor Obszaru Kapitał Ludzki w BNP Paribas Banku Polska SA. – Pozytywny rezultat badania to także dowód na to, że zmierzamy w dobrym kierunku. Chcemy dalej podnosić standardy zarządzania, ponieważ wiemy, że to ludzie stanową najcenniejszy kapitał firmy – dodaje Marta Oracz.
140916.certyfikat.hr.najwyzszej.jakosci.600

Wręczenie certyfikatu oraz statuetki odbyło się 11 września 2014 r. podczas uroczystej gali zorganizowanej przez PSZK. Nagroda ta, to kolejne już wyróżnienie dla BNP Paribas Banku Polska w zakresie najlepszych praktyk zarządzania zasobami ludzkimi. Bank otrzymał także tytuł „Top Employer Polska 2014” oraz zajął II miejsce w badaniu „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów 2013” w kategorii „Bankowość, Ubezpieczenia i Instytucje Finansowe”.

Źródło: BNP Paribas Bank Polska SA