Centrum AMRON o flippingu

Centrum AMRON o flippingu
Źródło: AMRON
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Przyszłość flippingu nieruchomości w Polsce wydaje się obiecująca - ocenia AMRON w raporcie. „Popularność flippingu nieruchomości wynika z kombinacji sprzyjających warunków ekonomicznych, psychologii inwestorów oraz dostępności nowoczesnych technologii. Wszystkie te czynniki razem sprawiły, że flipping stał się atrakcyjną i coraz powszechniejszą strategią inwestycyjną. Choć przyszłość flippingu nieruchomości w Polsce wydaje się obiecująca, będzie wymagała dostosowania się do dynamicznych zmian rynkowych, technologicznych i regulacyjnych" - napisano w raporcie.

AMRON pisze, że polski rynek nieruchomości jest ściśle regulowany przez przepisy prawne, które mogą wpływać na flipping.

„Ostatnim takim wydarzeniem było wejście w życie nowej ustawy deweloperskiej, gdzie część regulacji była skierowana do flipperów.

Głównym celem tejże ustawy było zwiększenie ochrony nabywców mieszkań w zakresie m.in. regulacji dotyczących umów rezerwacyjnych w tym w szczególności w zakresie wymaganej formy pisemnej, maksymalnej wysokości opłaty rezerwacyjnej i zwrotu opłaty w przypadku nieuzyskania kredytu przez nabywcę lub niewykonywania umowy przez przedsiębiorcę” – napisano.

Czytaj także: Koniec zarabiania na flippowaniu mieszkań?

AMRON: od czego zależy rozwój flippingu w Polsce?

Według AMRON bezpośredni wpływ będą miały również podatki i ewentualne zmiany w ich przepisach (takich jak podatek od nieruchomości czy VAT).

„We flippingu nieruchomości coraz większą rolę odgrywa technologia.

Inwestorzy korzystając z różnych narzędzi, mogą zwiększyć efektywność swoich działań, np. za pomocą Big Data – dzięki narzędziom analitycznym można lepiej przewidywać trendy rynkowe i identyfikować najbardziej opłacalne lokalizacje i nieruchomości” – podaje AMRON.

Źródło: PAP BIZNES