BLIK Płacę Później na platformie VeloMarket

BLIK Płacę Później na platformie VeloMarket
Fot. VeloBank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
VeloBank na swojej platformie VeloMarket uruchomił usługę BLIK Płacę Później. W kolejnych miesiącach operator BLIK-a zamierza udostępnić usługę dla całego rynku e-commerce.

„Nieustanne ułatwianie klientom codziennego bankowania to jeden z naszych priorytetów i fundament Świata Bardziej Velo. Słuchamy naszych klientów i wiemy, że zależy im na możliwości korzystania z mechanizmów odroczonej płatności – atrakcyjnego i szybkiego finansowania zakupów internetowych. Co istotne, w naszym przypadku zarządzanie spłatami będzie możliwe bezpośrednio w aplikacji mobilnej, którą przed kilkoma miesiącami zaprezentowaliśmy w nowej odsłonie” – powiedział dyrektor zarządzający Obszar Produktów Bankowych w VeloBanku Adam Frankowski, cytowany w komunikacie.

Usługa BLIK Płacę Później to możliwość odroczenia zapłaty za zakupy w internecie do 30 dni. Klient VeloBanku może w tym wypadku skorzystać – po zawarciu umowy kredytu odnawialnego z PSP – z indywidualnego limitu wynikającego z przeprowadzonej przez PSP oceny jego zdolności kredytowej. Maksymalny poziom tego limitu to aż 4000 zł, podano.

VeloBank liderem w „odroczonym blikowaniu”

„Udostępnienie płatności odroczonych uzupełnia dotychczasową ofertę BLIK-a, czyniąc ją jeszcze bardziej wszechstronną. Użytkownicy będą mogli realizować zakupy odsuwając płatność nawet o 30 dni i nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów. Płatności odroczone w modelu zintegrowanym z ekosystemem bankowym są efektywne i bezpieczne” – wskazał dyrektor departamentu consumer finance w Polskim Standardzie Płatności odpowiedzialny za rozwój usługi BLIK Płacę Później Witold Litaszewski.

Z opcji BLIK Płacę Później na platformie VeloMarket będą jako pierwsi korzystać klienci VeloBanku. W kolejnych miesiącach operator BLIK-a zamierza udostępnić usługę dla całego rynku e-commerce, zapowiedziano w informacji.

Jeden standard płatności mobilnych, siedmiu udziałowców PSP

BLIK to powszechny standard płatności mobilnych. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP). Jej udziałowcami są: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski oraz Mastercard.

VeloBank powstał w wyniku procedury resolution Getin Noble Banku. Jest kontrolowany przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Do końca marca 2024 VeloBank powinien być sprzedany nowemu inwestorowi.

Źródło: ISBnews