Bartłomiej Nocoń ponownie w Zarządzie Europejskiej Rady ds. Płatności

Bartłomiej Nocoń ponownie w Zarządzie Europejskiej Rady ds. Płatności
Bartłomiej Nocoń,
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bartłomiej Nocoń podczas grudniowego Walnego Zgromadzenia Europejskiej Rady ds. Płatności z siedzibą w Brukseli (EPC) ponownie, trzeci raz z rzędu jako reprezentant ZBP został powołany do Zarządu EPC na dwuletnią kadencję w okresie XII.2024- XII.2026.

Bartłomiej Nocoń od ponad 20 lat związany z obszarem e-bankowości oraz zarządzaniem finansami w kanałach zdalnych. W latach 2007-2018 w Banku Pekao S.A. pełnił funkcję dyrektora zarządzającego i był odpowiedzialny za realizację strategii obsługi klientów detalicznych oraz małych i średnich firm w bankowości cyfrowej. Przed dołączeniem do Grupy Pekao S.A., w latach 2003-2007 na stanowisku dyrektora operacyjnego w obszarze e-bankowości w Banku BPH S.A.

W październiku 2020 r. Bartłomiej Nocoń dołączył do Związku Banków Polskich jako zarządzający obszarem bankowości cyfrowej i płatności oraz nowoczesnych technologii.

Bartłomiej Nocoń podczas grudniowego Walnego Zgromadzenia Europejskiej Rady ds. Płatności z siedzibą w Brukseli (EPC) ponownie, trzeci raz z rzędu jako reprezentant ZBP został powołany do Zarządu EPC na dwuletnią kadencję w okresie XII.2024- XII.2026.

Europejska Rada ds. Płatności (EPC) z siedzibą w Brukseli to licząca ponad 80 podmiotów organizacja zajmująca się najważniejszymi zagadnieniami z obszaru systemów i rozwiązań płatniczych w Europie. 

Bartłomiej Nocoń jest znanym na rynku ekspertem w zakresie wykorzystywania nowoczesnych technologii w finansach oraz zarządzaniu projektami bankowości cyfrowej i detalicznej.  Pomysłodawca i współtwórca szeregu innowacji bankowych, które w istotny sposób wpłynęły na dynamiczny rozwój systemu płatniczego oraz bankowości elektronicznej i mobilnej w Polsce w okresie ostatnich kilkunastu lat.

Członek i zarządzający Rad i Komitetów powoływanych przy ZBP (min. Rady Bankowości Elektronicznej, Forum Technologii Bankowych, Komitetu Usług Płatniczych i SEPA, Rady Wydawców Kart Bankowych oraz Komitetu Agentów Transferowych i Polskiego Komitetu Użytkowników SWIFT).  

Czytaj także: Europejska Rada ds. Płatności wysoko ocenia rozwiązania płatnicze bankowości cyfrowej polskiego sektora finansowego

Źródło: BANK.pl