Barometr Ofert Pracy w październiku w górę, pracodawcy pomimo koronawirusa wciąż zatrudniają

Barometr Ofert Pracy w październiku w górę, pracodawcy pomimo koronawirusa wciąż zatrudniają
Fot. stock.adobe.com/peterschreiber.media
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Barometr Ofert Pracy, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, w październiku w Polsce wzrósł wobec wrześniowego odczytu o 21,9 pkt. do 242,2 pkt.- podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych oraz Katedra Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Pomimo wysokiego tempa odbudowy w okresie odmrożenia gospodarki wartość wskaźnika nadal jest niższa niż przez okresem epidemii.

– napisano w komentarzu.

Czytaj także: Barometr Ofert Pracy we wrześniu w dół, ożywienie na rynku zahamowało >>>

Pracodawcy wciąż zatrudniają, choć nie wszędzie

Autorzy raportu piszą, że wbrew rekordowej i ciągle rosnącej liczbie zakażeń oraz ograniczeniom epidemicznym nałożonym głównie na sektory, których działalność oparta na relacjach interpersonalnych, pracodawcy wciąż zatrudniają, choć nie wszędzie.

Reakcja biznesu na drugą falę zakażeń na razie łagodna

„Mimo wszystko reakcja biznesu na drugą falę zakażeń na razie okazała się stosunkowo łagodna. Spośród pojawiających się zagrożeń, poza drugą falą recesji, możemy wyróżnić możliwy spadek mobilności podaży pracy spowodowany m.in. obawą zakażenia. Może to w konsekwencji przełożyć się m.in. na wydłużenie okresu obsadzenia wakatów. Problem ten jest istotny chociażby z tego powodu, że ponad połowa obserwowanych wakatów pochodzi z regionów o największej liczbie zakażeń” – napisano. 

Źródło: PAP BIZNES