Banki spółdzielcze: ocena roku działań, kolejne zadania

Banki spółdzielcze: ocena roku działań, kolejne zadania
Włodzimierz Kiciński, Fot. aleBank.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Konwent na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej w Józefowie pod Warszawą

#WłodzimierzKiciński: Budowa platformy usług wspólnych z poziomu banków zrzeszających skłania do ostrożnego optymizmu, ale modyfikacja strategii i usług komplementarnych i towarzyszących przebiega zbyt wolno #ZBP #KZBS #SGB #PBS

STIR i split payment

Dokonując reasumpcji prac i rekomendacji Konwentu na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej podjętych przed rokiem, wiceprezes Związku Banków Polskich Włodzimierz Kiciński  z zadowoleniem odnotował wdrożenie systemu szkoleń realizowanego przez Warszawski Instytut Bankowości przy współpracy z IPS-ami dla członków rad nadzorczych i zarządów.

Z powodzeniem wprowadzono do praktyki system sprawozdawczości zarządczej i obowiązkowej,  czy rozwiązania w ramach STIR i split payment.

Zintegrowany system informatyczny

Brak istotnego postępu w zakresie wypracowania koncepcji budowy i wdrożenia zintegrowanego systemu informatycznego i pozyskania dla tego zadania wsparcia administracji publicznej istotnie ogranicza możliwości dalszego rozwoju, podobnie jak brak realnych możliwości zmian optymalizujących umowę zrzeszenia wobec skutecznej mniejszości blokującej.

Pomimo odnotowanego postępu w obszarze zarządzania ryzykiem mamy wiele do nadrobienia, bo decydujący czynnik stanowi czas wdrażania koniecznych zmian – wskazał. Budowa platformy usług wspólnych z poziomu banków zrzeszających skłania do ostrożnego optymizmu, ale modyfikacja strategii i usług komplementarnych i towarzyszących przebiega zbyt wolno -zakończył swoje wystąpienie Włodzimierz Kiciński