Bank Zachodni WBK wdraża nową platformę Teradata dla dalszego zrównoważonego rozwoju

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

internet.02.250x188Dzięki wdrożeniu Bank lepiej zrozumie i dynamiczniej będzie reagować na potrzeby klientów, regulacje i ryzyko rynkowe.

Teradata ogłosiła, że Bank Zachodni WBK, trzeci co do wielkości bank w Polsce, podjął decyzję o wdrożeniu Teradata Active Enterprise Data Warehouse 6690 dla dalszego zrównoważonego rozwoju. Nowa hurtownia danych zapewni Bankowi rozbudowę bazy klienckiej, usprawnienie sprawozdawczości zarządczej, lepsze zarządzanie ryzykiem, a także zgodność z przyszłymi regulacjami bazylejskimi.

BZ WBK widzi możliwości dalszego rozwoju na polskim rynku i nowa platforma Teradata zapewni bankowi stabilną i wydajną podstawę„, powiedział Patryk Nowakowski, dyrektor Centrum Kompetencyjnego Zarządzania Informacją w BZ WBK. „Inwestycje banku w technologie Teradata dają możliwość lepszego zrozumienia i dynamicznej reakcji na potrzeby klientów, na regulacje i ryzyko rynkowe„.

Teradata Active Enterprise Data Warehouse wraz z bazą danych Teradata jest wystarczająco elastyczna, aby rozwijać się wraz z Bankiem. Teradata udostępni Bankowi wydajność w czasie rzeczywistym dla szeregu zastosowań – od raportowania po zaawansowaną analitykę biznesową.

Hurtownia danych Teradata zintegruje dane z całego banku i zapewni przejrzysty obraz działań banku umożliwiając podjęcie trafnych decyzji biznesowych. W niezwykle konkurencyjnym sektorze finansowym bank BZ WBK rozumie, że umiejętność wykorzystania potencjału danych jest czynnikiem decydującym„, powiedział Marek Rudnicki, dyrektor zarządzający Teradata Polska.

dr Janusz Grobicki
z-ca red. naczelnego Mies. Finansowego BANK,
ekspert Centrum im. A. Smitha